Reklama
aplikuj.pl

PR Manager NVIDIA o dostępności kart GeForce RTX 3000

Bloki wodne Heatkiller V-VGA WaterCooler, Heatkiller V-VGA WaterCooler, Bloki wodne WaterCooler, Heatkiller V-VGA

Co na temat dostępności kart GeForce RTX 3000 ma do powiedzenia Community PR Manager polskiego oddziału NVIDIA?

NVIDIA dostępności kart GeForce RTX 3000

Wspomniany Community PR Manager, to również YouTuber i Streamer, którego możecie kojarzyć pod pseudonimem SouShibo. Jan Adryański, bo tak nazywa się w rzeczywistości, był gościem ostatniego odcinka podcastu Rock i Borys. Tam jednym z tematów była m.in. dostępność nowych kart RTX 3000.

Czytaj też: Tak będą wyglądały gamingowe mebla Ikea i Asus
Czytaj też: Wyciekła specyfikacja procesorów Intel Rocket Lake-S
Czytaj też: Colorful nie pracuje nad kartami Intel Iris Xe

Na pytanie dotyczące dostępności modeli SouShibo odpowiedział następująco, akcentując to, że w rzeczywistości sytuacja dla firmy NVIDIA jest świetna.

Jak słuchamy:

Karty są. Nie mogę powiedzieć, że są dostępne, ale są. Popyt jest bardzo duży. To znaczy nagle z uwagi na to, co się dzieje na świecie, wszyscy stwierdzili, że może sobie pograją w jakieś gry, może sobie zupgradują (ulepszą – dop. red.) komputery […] do tego doszedł temat trochę mniej przyjemny, czyli kopaczy kryptowalut.

To się razem kumuluje i powoduje, że nawet pomimo tego, że kart jest naprawdę dużo dostarczanych do sklepów, to one od razu są wykupywane.

Czy więc dostępność kart RTX 3000 jest taka sama, jak w przypadku poprzednich generacji? I takie pytanie padło. Jaka była odpowiedź na to i na kwestię produkcji?

Wiesz co […] jak ostatnio sprawdzałem, to było miesiąc temu, teraz nie pamiętam, czy 3070, czy 3080, miała już połowę tego [zapewne dostaw – dop. red.], co karta, która jest na rynku już trzy lata, czyli 2080 Ti. Czyli praktycznie w trzy miesiące zrobiła półtorej roku. Karty trafiają do graczy.

Plotki mówią, że są problemy z produkcją, ale to nie jest tak, że jest ich mniej produkowanych, niż poprzedniej generacji. Tutaj chodzi o to, że nie można zwiększyć tak po prostu tej liczby tych kart. Czyli nagle mamy dwa razy więcej graczy, przydałoby się dwa razy więcej kart wyprodukować […] no i żeby to zaspokoić, no nie da się fabryki dobudować.

Czytaj też: Arctic prezentuje cienki wentylator P12 Slim PWM PST
Czytaj też: Braki Ryzen 5000H w firmie XMG. Problem dostępności mobilnych procesorów AMD
Czytaj też:
Jest aż 28 wariantów mobilnych kart RTX 3000

Niestety kłóci się to m.in. z grudniowymi statystykami jednego z niemieckich sklepów, wedle których karty w ogóle do niego nie docierają. Ponadto firmie taka sytuacja jest na rękę, co widać po tym, że NVIDIA chce pieniędzy, a nie dobra graczy i to nas nie dziwi.