WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ekskluzywne gry na PS5 to przyszłość, Xbox Series X stawia na historię

CEO Sony zdradził ostatnio sporo ciekawostek na temat PS5. Jakich gier się spodziewać na konsoli Japończyków?

Sony oprócz zapowiedzi pokazu gier na PS5 oraz poinformowaniu o tym od czego może zależeć cena urządzenia idzie dalej i teraz daje znać o kilku sprawach dotyczących gier na nowej generacji konsol. W skrócie – nowości.

Sony postanowiło, że PlayStation 5 uruchomi sporo gier z PlayStation 4. Poprzednie generacje (PS3, PS2, PS1) jednak nie będą wspierane, a Japończycy chcą gier nowych, dostępnych tylko na ich konsoli. Jim Ryan potwierdził, że Sony wierzy w generacyjne zmiany konsol. Gdy Microsoft zapowiedział, że przez dwa lata Xbox Series X nie dostanie żadnych gier dostępnych tylko na to urządzenie (co oznacza hamowanie ambicji deweloperów przez kilkuletniego Xboxa One) to Sony ogłasza, ze chce „nowych i innych” gier, które w pełni skorzystają z nowego pada, rozbudowanego systemu dźwięku 3D czy po prostu – lepszych podzespołów.

Czytaj też: Pokaz gier na PS5 zapowiedziany! Sony chce pokazać przyszłość

Na PlayStation 5 dalej będą pojawiały się tytułu ekskluzywne nie tylko dla samej rodziny urządzeń PlayStation, ale także dla samego PS5. Inna postawa Microsoftu, który bardzo stawia na to, aby na najnowszej konsoli działała większość gier z poprzedniej generacji (co zabawne, jeszcze niedawno mówiono o wszystkich grach) jest godna pochwały, ale statystyki prezentowane co jakiś czas pokazują, że mało kto korzysta z kompatybilności wstecznej.

Aaron Greenberg w swoim wpisie na Twitterze podkreśla przywiązanie Microsoftu do wszystkich gier w obrębie rodziny Xbox i zapowiada, że „wszystkie nextgenowe gry otrzymają aktualizacje je ulepszające” na Xbox Series X. Spotkało się to zarówno z radością jak i krytyką, opartą o to, że Xbox nie chce nowych gier, a nawet te co będą „nextgenowe” to otrzymają „ulepszenia” co wskazuje znów na ograniczenie przez Xbox One.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News