WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczne BMW iX1 doczekało się nieoficjalnych informacji

Elektryczne BMW iX1 doczekało się nieoficjalnych informacji

Nie tak dawno elektryczny crossover BMW iX1 został wyszpiegowany po raz pierwszy, a dziś serwis BMW Blog rzuca nam już w twarz nieoficjalnymi informacjami na jego temat.

Informacje o BMW iX1

Do oficjalnego debiutu BMW iX1 pozostało jeszcze co najmniej 18 miesięcy, ale z nieoficjalnych informacji już teraz wiemy, że elektryczny crossover będzie jeździł na nowej platformie i będzie odgrywał rolę pośredniego następcy i3.

Czytaj też: Obejrzyjcie wojaże BMW 128ti na Nurburgring
Czytaj też: Elektryczne BMW 3 wyszpiegowane. Wygląda… niezbyt elektryzująco
Czytaj też: Flagowy elektryczny SUV BMW iNext z datą premiery

Ponoć BMW iX1 będzie dostępny w kilku różnych opcjach układu napędowego o mocy od 180 do 250 koni mechanicznych. W ofercie podstawowej można oczekiwać jednego silnika opartego na tym w i3 i oczywiście napędu na przednie koła. Najmocniejsze BMW iX1 będzie z kolei miało dwusilnikowy napęd na cztery koła.

IX1 będzie częścią całkowicie nowej rodziny X1, która powinna zadebiutować w przyszłym roku. Będzie to drugi model tej marki oferujący silniki benzynowe, wysokoprężne, hybrydowe i całkowicie elektryczne, po X3, który zyskał wersję bezemisyjną na początku tego roku.

Czytaj teżProdukcja BMW M3 i M4 2021 rusza. Szykujcie kiełbaski na te grille
Czytaj też: Te BMW M4 GT4, to już artystyczne dzieła
Czytaj też: Nowe Gran Coupe BMW 4 wyszpiegowane

Wiemy, że względem konstrukcji, przyjazny dla środowiska wariant X1 nie będzie radykalnym odejściem od projektowania wersji spalinowych, ale będzie zawierał co najmniej kilka wizualnych poprawek podobnych do iX3.