Reklama
aplikuj.pl

Dwa elektryczne motocykle HyperSport Damon będą bazować na autorskim HyperDrive

HyperSport Se,HyperSport SX, Damon HyperSport, Damon HyperDrive

Firma Damon Motorcycles ogłosiła dziś swoją najnowszą platformę dla motocykli elektrycznych w postaci HyperDrive, na której będą bazować dwa nowe modele – HyperSport SE oraz SX.

Nowe elektryczne motocykle Damon

O firmie Damon usłyszeliśmy po raz pierwszy rok temu, kiedy to ujawniła swoje nowe technologie i prototypowe modele, na które zresztą przyjmuje już depozyty rezerwacyjne. Teraz firma ma nadzieję zebrać jeszcze więcej zamówień, dzięki zaprezentowaniu dwóch zupełnie nowych motocykli elektrycznych opartych na nowej platformie HyperDrive.

Czytaj też: A gdyby tak powstał motocykl Lamborghini?
Czytaj też: Obejrzyjcie największy motocykl na świecie
Czytaj też: Wyjątkowy elektryczny motocykl od NOVUS szokuje ceną

Platforma HyperDrive jest opisywana przez Damona jako:

pierwsza na świecie w 100% elektryczna, wielowariantowa platforma układu napędowego, która na nowo definiuje osiągi, bezpieczeństwo i design motocykla.

Na platformie HyperDrive będzie bazować motocykl HyperSport SE oraz HyperSport SX. W przypadku tego drugiego jego szacunkowa cena ma wynosić 19995$, za które otrzymamy akumulator 15 kWh o zasięgu do 241 km oraz silnik o mocy 150 KM. SE będzie słabszy, dzierżąc 11 kWh akumulator o zasięgu do 160 km oraz silnik o mocy 108 KM.

Czytaj teżElektryczny motocykl premium Arc Vector powrócił z zaświatów
Czytaj też: CFMoto 1250TR-G to najmocniejszy chiński motocykl w historii
Czytaj też: Spójrzcie na tę lekką bestię z V8. Oto motocykl Eisenberg EV8

Oba motocykle będą wyposażone w zintegrowaną ładowarkę o mocy 6,6 kW, która może korzystać z ładowania na poziomie 1 i 2, a także obsłuży szybkie ładowanie prądem stałym o mocy do 25 kW.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News