Kłusownictwo w Afryce ma nowego przeciwnika – elektryczne motocykle

motocykle elektryczne

Szwedzka firma CAKE ogłosiła współpracę z południowoafrykańskim SAWC, która ma na celu położeniu kresu kłusownictwu na terenie tego kraju.

Kłusownictwo ma katastrofalne skutki dla wszystkich dzikich zwierząt w całej Afryce. W niektórych przypadkach stanowi to główny powód narażenia gatunków na całkowite zniknięcie. Obszary, na których nielegalne polowanie są szczególnie powszechne, są zazwyczaj rozległe, oddalone od cywilizacji i pozbawione dróg, co praktycznie uniemożliwia patrolowanie ich samochodem.

Czytaj też: Spodnie motocyklowe z poduszką powietrzną to coś, co zainteresuje każdego posiadacza motoru
Czytaj też: Hybrydowy motocykl Kawasaki pokazał się światu na hamowni
Czytaj też: Ariel Rider wjeżdża z nowym motorowerem. Sprawdźcie jego specyfikację

W ostatnim czasie wśród strażników popularność zyskały motocykle terenowe. Ich słabość polega jednak na konieczności wykorzystywania benzyny, podczas gdy same silniki okazują się na tyle głośne, że zwracają uwagę kłusowników.

Elektryczne motocykle mają pomóc w walce z afrykańskimi kłusownikami

Poprzez wykorzystanie elektrycznych motocykli terenowych od CAKE, organizacje zajmujące się ochroną przyrody miałyby zwiększyć skuteczność swoich działań.

Czytaj też: Kłusownik został zabity przez słonia i zjedzony przez lwy
Czytaj też: Co doprowadziło do tajemniczych śmierci 350 słoni?
Czytaj też: DNA kości słoniowej pomoże w rozwiązaniu problemu kłusownictwa

Ładowane energią słoneczną, pojazdy będą w stanie działać nawet z dala od cywilizacji i zasobów paliwa. Opracowane przez Szwedów motocykle elektryczne, zwane Bush Bikes, zostaną zaprezentowane do końca stycznia 2021 roku.