WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hybrydowy motocykl Kawasaki pokazał się światu na hamowni

Hybrydowy motocykl Kawasaki pokazał się światu na hamowni

Hybrydowe układy napędowe na dobre zadomowiły się już na rynku samochodów, gdzie czują się, jak ryby w wodzie. Jednak wbrew wszelkim oczekiwaniom, powstał hybrydowy motocykl Kawasaki w szalonym projekcie firmy.

Hybrydowy motocykl Kawasaki, to coś zupełnie nowego

Nie trudno się domyślić, że połączenie w jednym pojeździe napędu elektrycznego i spalinowego, ciągnie za sobą konsekwencję wyższej wagi i zajmowania znacznie większej ilości miejsca. Waga i wielkość, to z kolei dwa szalenie ważne aspekty motocykli, dlatego hybrydowe modele popadły naturalnie w niepamięć.

Czytaj też: Motocykl Ducati Diavel 1260 powstał z inspiracji Lamborghini Sian
Czytaj też: Ducati Superleggera V4 – dwa koła, 158 kilogramów i silnik V4 o mocy 234-KM
Czytaj też: Trzy nowe elektryczne rowery od Ducati

Wygląda jednak na to, że Kawasaki ma pomysł na swój hybrydowy motocykl, co widać na filmie, gdzie japoński producent pokazał swoją wizję motocykli hybrydowych wraz z działającym prototypem na hamowni. Podzielił się też rozumowaniem, jakie idzie za tym sprzętem.

W skrócie? Tam, gdzie elektryczny napęd sprawdza się lepiej (miasto), tam będzie odpowiedzialny w pełni za jazdę, a tam, gdzie to napęd spalinowy jest lepszy (autostrady), ryczący silnik przejmie całą odpowiedzialność za prędkość. Jednak oba silniki będą ze sobą czasem współpracować, kiedy będzie to opłacalne (np. podczas zakrętów).

Czytaj też: Nowy elektryczny rower Ducati, to czysta wydajność
Czytaj też: Motocyklowy król sięga po ebike. Oto elektryczny rower Scrambler Ducati
Czytaj też: Oto nowy silnik Ducati V4 Granturismo

Patrząc na prototyp, wydaje się, że Kawasaki będzie działał z systemem jednobiegowym, który automatycznie zarządza wkładami pracy obu silników. Ten spalinowy jest zdecydowanie mały, a schowany za nim w podwoziu elektryczny wydaje się przyzwoitej wielkości, co razem z zestawem akumulatorów zadaje pytanie – jak to schłodzić?

Razem z tym pytaniem nasuwa się też kolejne, a mianowicie, czy powinniśmy traktować ten hybrydowy motocykl Kawasaki jako projekt badawczy, czy produkcyjny motocykl w fazie rozwoju? Na te pytanie odpowiedź poznamy zapewne w przyszłości.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News