WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

W pełni elektryczny crossover BMW iX już za miesiąc?

W pełni elektryczny crossover BMW iX już za miesiąc?

Według raportów premiera w pełni elektrycznego crossovera BMW w postaci iNext lub iX, to już kwestia tygodni i to bardziej kilku, niż wielu.

BMW iNext/iX

Obecnie ten elektryczny samochód niemieckiego producenta, to nie lada tajemnica, ale najnowszy raport serwisu BMWBlog odpowiada na niezadane wcześniej pytania na jego temat. Ujawnia nawet jego domniemaną cenę, co jest dosyć niecodzienne, jak na miesiąc przed premierą.

Czytaj też: Jak brzmi BMW i8 bez sztucznego systemu?
Czytaj też: Wyrenderowano tajemnicze BMW X8 z dziwnymi światłami
Czytaj też: Prototyp BMW 2 Active Tourer 2021 na nowych materiałach

Tradycyjnie trzeba zaznaczyć, że to jedynie plotki, ale tylko te nam pozostały w kwestii tego modelu. BMW iX ma według źródła kosztować sto tysięcy dolców, czyli prawie 400000 zł, co ustawi go ponad najdroższymi BMW X5 o dobre kilkanaście tysięcy dolarów. Ten model stanie się więc kolejnym flagowcem marki.

Zastanawiające jest jednak to, jak BMW iX zawalczy z Modelem X Tesli, a więc tym samym segmentem, który kosztuje w wersji Performance 95000$. Sam w sobie ten elektryczny crossover będzie oferowany w kilku wersjach o zasięgu od 400 do 600 kilometrów mierzonych wedle prawideł cyklu WLTP.

Czytaj teżKlimatyczne fotki wyszpiegowanego BMW M3 Touring
Czytaj też: BMW M4 Competition 2021 w limitowanej edycji x Kith
Czytaj też: Tak jeździ elektryczne BMW iNext! Nagrano je podczas testów na Nurburgring

Jeśli wierzyć plotkom, ujawnienie BMW iX ma mieć miejsce w przyszłym miesiącu, a produkcja rozpocznie się w listopadzie 2021 roku, dlatego pełna oficjalna cena pojawi się kilka miesięcy wcześniej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News