Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Porsche Macan 2022 wyszpiegowany po raz pierwszy

elektryczny-porsche-macan-2022

Elektryczna przyszłość Porsche maluje się w barwach nie tylko modelu Taycan, ale też SUVa Macan, który po raz pierwszy wpadł w obiektyw.

Zdjęcia elektrycznego Porsche Macan 2022

Widoczny poniżej elektryczny Porsche Macan, to tak naprawdę dopiero wczesna wersja prototypu kolejnego EV marki, która zawitała na zamknięty tor w dosyć niesprzyjających warunkach. Będzie to szalenie ważny samochód dla Porsche, bo tak jak SUVy poniekąd uratowały statystyki sprzedażowe firmy, teraz mogą pomóc w rozpowszechnieniu się modeli elektrycznych.

Czytaj też: Jak ma się sprzedaż samochodów Porsche? Co z elektrycznym Taycan?
Czytaj też: Porsche Cayman GT4 RS nagrany w testach. Brzmi bestialsko!
Czytaj też: Niemiecki bój między BMW, Mercedesem, Audi i Porsche

Wcześniej rozmowie z serwisem Autocar wiceprezes Porsche, Lutz Meschke wyjawił, że elektryczny Macan EV będzie oferowany wraz ze swoim spalinowym odpowiednikiem, kiedy już zadebiutuje w 2021 roku, ale tylko przez kilka następnych lat. Swoją drogą, ciągle spalinowy Porsche Macan szykuje się już do następnego liftingu.

Z daleka powyższy prototyp wygląda prawie jak Cayenne Coupe, ale pod stosunkowo dobrze znaną skórą znajdzie się zupełnie nowa platforma, nigdy wcześniej nie używana przez Porsche. Nie dajcie się oczywiście zwieźć fałszywym rurom wydechowym. Wcześniej serwis Motor1 postarał się nawet o jego render:

Czytaj też: Project 411, czyli futurystyczny hołd dla kultowego Porsche 911
Czytaj też: Manualna skrzynia kontra PDK Porsche. Różnica w modelach 718 zaskakuje
Czytaj też: Porsche Cayenne w wydaniu Mansory… podoba Wam się?

Macan będzie jeździł na nowej platformie Premium Performance Electric, która jest ewolucją platformy J1. Szczegóły dotyczące układu napędowego, zakresu i specyfikacji pozostają nieznane, ale należy oczekiwać, że wielkość, waga i aerodynamika crossovera będą odgrywać kluczową rolę w nim samym.