Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy elektryczny rower ze zintegrowanym ABS

rower elektryczny, rower elektryczny z ABS, ABS w Ebike

System ABS jest dostępny nie tylko w samochodach, ale też rowerach z górnej półki. Z kolei Stormer, to pierwszy elektryczny rower ze zintegrowanym ABS.

eBike Stormer z ABS

Elektryczne rowery z górnej półki mogą jechać szybko… i to bardzo. Dlatego właśnie obecność systemu ABS jest w nich ważna i choć na rynku znajdziemy już takie rozwiązania, to w rzeczywistości elektryczny rower Stormer jest pierwszym ze zintegrowanym ABS.

Czytaj też: Elektryczny rower Juggernaut HD Duo skonfigurujecie sobie sami
Czytaj też: Rower dla dzieci od Specialized waży tyle, że uniesie go chyba każdy
Czytaj też: Elektryczny skuter śnieżny z roweru, czyli zestaw Electric SnowBike

Chociaż Bosch oferuje już system ABS dla e-rowerów, ten sprowadza się do modułu do montażu pod kierownicą. Dlatego właśnie opisywany dziś model jest wyjątkowy, bo został zaprojektowany specjalnie w myśl jego integracji z główną ramą.

Wyprodukowany w Szwajcarii Stromer ST5 ABS wykorzystuje system ABS stworzony przez włoską firmę Blubrake, jako pierwszy produkcyjny ebike. W przypadku ST5 ABS system zawiera moduł elektroniki wewnątrz górnej rury ramy, siłownik połączony z przednim hydraulicznym hamulcem tarczowym, czujnik prędkości koła na przednim kole oraz wyświetlacz zintegrowany z górną rurą, który potwierdza, że ​​wszystko działa prawidłowo.

Czytaj też: Ambulansy w formie elektrycznych rowerów już w Paryżu
Czytaj też:
Ariel Rider wjeżdża z nowym motorowerem. Sprawdźcie jego specyfikację
Czytaj też:
Elektryczny rower Equal wjedzie na Europejskie drogi

Jeśli system wykryje, że przednie koło przestaje się obracać, podczas gdy rower nadal jedzie do przodu, interweniuje poprzez ciągłą modulację ciśnienia hydraulicznego na przednim hamulcu, zapobiegając blokowaniu się koła. System jest również w stanie wykryć, czy tylne koło zaczyna unosić się podczas gwałtownego hamowania i reaguje na to odpowiednio.