Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny SUV Volkswagena na bazie ID Roomzz nadchodzi

Elektryczny SUV Volkswagena, Volkswagen ID.6, SUV Volkswagena, ID Roomzz

Wiemy, że obecnie Volkswagen pracuje nad koncepcją ID Roomzz pod kątem debiutu w formie masowego modelu, dzięki któremu elektryczny SUV Volkswagena wpadnie wreszcie na rynek.

Elektryczny SUV Volkswagena ID.6

Wiemy, że rodzina ID Volkswagena będzie rosnąć i rosnąć, a w obecnych czasach rodzina samochodów bez szczególnego nadwozia jest wręcz wybrakowana. Na szczęście tę lukę załata (najpewniej) elektryczny SUV Volkswagen ID.6 na bazie ID Roomzz.

Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce
Czytaj też: Elektryczny SUV coupe Volkswagena, to jednak ID.4 GTX

Jednak nie wszystko jest takie kolorowe, bo według najnowszych informacji wersja produkcyjna koncepcji Volkswagen ID Roomzz będzie dostępna wyłącznie na rynku chińskim.

Przynajmniej na początku, co wyjawił Ralf Brandstätter, szef marki VW Passenger Cars serwisowi Autocar:

Pracujemy nad tym [elektrycznym SUVem Volkswagena], ale w tej chwili będzie to model dostępny tylko w Chinach. Istnieje możliwość, że będzie sprzedawany na innych rynkach, ale wciąż się temu przyglądamy.

Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen
Czytaj też: 
Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane
Czytaj też: Volkswagen XL1 jako najbardziej wyjątkowy produkcyjny samochód VW

Dla przypomnienia, koncepcja ID Roomzz zadebiutowała na targach Auto Shanghai 2019, bazując na platformie MEB firmy. Mogła pochwalić się parą silników elektrycznych – po jednym na każdą oś – o łącznej mocy wyjściowej 306 koni mechanicznych. Firma wtedy szacowała przyspieszenie do 100 kilometrów na godzinę w 6,6 sekundy i prędkość maksymalną 180 km/h oraz zasięg do 450 km za sprawą 82-kilowatogodzinnego akumulatora.