Reklama

Volkswagen w Polsce z sukcesem. Udziały na rynku rosną

Volkswagen w Polsce, Volkswagen 2020, Polska dla Volkswagena

Chociaż rok 2020 był dla większości firm wyzwaniem, na rynku motoryzacji nie tylko Bentley poradził sobie dobrze. Volkswagen w Polsce również zaliczył sukces.

Volkswagen w Polsce coraz mocniejszy

W ubiegłym roku Volkswagen Group Polska zwiększył udział w rejestracjach nowych samochodów osobowych w Polsce do 28%. Mowa oczywiście o wszystkich markach, które znajdują się w składzie tego koncernu.

Czytaj też: Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny
Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen
Czytaj też: 
Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane

Co ciekawe, to Skoda Octavia okazała się najczęściej wybieranym przez Polaków samochodem w 2020 roku (sprzedanych 18667 egzemplarzy), podczas gdy Skoda Citigoe iV jest liderem zestawienia rejestracji samochodów elektrycznych (516), a Skoda Superb iV liderem rejestracji wśród samochodów hybrydowych plug-in (500).

Czytaj też: To najpewniej Volkswagen ID.4 GTX wyszpiegowany w testach
Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: 
Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce

W ubiegłym roku liczba rejestracji nowych samochodów osobowych siedmiu marek reprezentowanych przez Volkswagen Group Polska, wyniosła tym samym 120009 egzemplarzy, przekładając się na 28% wzrost udziału na rynku nowych samochodów pomimo mniejszej o 20,3% sprzedaży. Oznacza to, że więcej niż co czwarty nowy osobowy samochód zarejestrowany w Polsce wyjechał z salonu marek Volkswagen, Skoda, Audi, SEAT, CUPRA, Porsche lub Volkswagen Samochody Dostawcze.