Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyjcie imponujący system infotainment Cadillac Lyriq

imponujący system infotainment Cadillac Lyriq, imponujący system infotainment, Cadillac Lyriq, system infotainment Cadillac Lyriq

Firma Cadillac ujawniła w szczegółach swój system infotainment dla elektrycznego Lyriq, który zyskał taki poziom zaawansowania zapewne tylko po to, aby konkurować z Teslą.

System infotainment Cadillac Lyriq

Chociaż pełna prezentacja systemu informacyjno-rozrywkowego dla Lyriq będzie miała miejsce podczas targów CES, to teraz dostaliśmy kilkudziesięciosekundowe spojrzenie na to, co zaoferuje. Dla przypomnienia, mowa o ogromnym 33-calowym wyświetlaczu LED na desce rozdzielczej.

Czytaj teżNowe modele Cadillac Blackwing 2022 zachwycą felgami
Czytaj też: Wyszpiegowany Cadillac CT5-V Blackwing wygląda jak gotowy do produkcji
Czytaj też: Cadillac łata ofertę, czyli CT5 Sport z pakietem V Performance

Jak skomentował Bill Thompson, starszy menedżer GM ds. projektowania interfejsu użytkownika:

Projektując interfejs użytkownika dla Cadillaca, zaczęliśmy od wizji, ale zdaliśmy sobie sprawę, że będziemy potrzebować świeżej perspektywy i nowych sposobów myślenia, aby przekształcić go w rzeczywistość.

W tym momencie pojawiły się firmy Rightpoint i Territory Studio. Oba zespoły są niezwykle utalentowane i wprowadziły nową perspektywę, która umożliwiła nam zaprojektowanie spersonalizowanego i eleganckiego środowiska zorientowanego na użytkownika.

Cadillac Lyriq

Cadillac LYRIQ jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem marki i pierwszym ze wszystkich produktów GM, w którym zastosowano nową modułową platformę elektryczną, zasilaną akumulatorami Ultium o dużym zasięgu.

Według firmy 100-kilowatogodzinny akumulator LYRIQ zapewnia prawie 500 km zasięgu, choć na oficjalne testy (EPA, czy WLTP) trzeba jeszcze czekać. Wiemy też, że szybkie ładowanie prądem stałym o mocy ponad 150 kW będzie pewnikiem, ale jest też szansa na ładowanie w domu z mocą 19 kW.

Czytaj też: Kolejny szczegół Cadillac CT5-V Blackwing 2021 ujawniony
Czytaj teżElektryczny crossover Cadillac LYRIQ ujawniony
Czytaj też: Nowy Cadillac XT4 zawita do Europy

Więcej o całkowicie elektrycznym Cadillacu Lyriq dowiemy się bliżej daty sprzedaży. Wstępnie oczekuje się, że LYRIQ trafi do sprzedaży pod koniec 2022 roku, a bardziej precyzyjny harmonogram nie został jeszcze ogłoszony. W ślad za nim pojawią się inne elektryczne modele marki, a w tym elektryczny Escalade i SYMBOLIQ.