Ford tnie ofertę, aby zrobić miejsce dla Mustanga Mach 1

miejsce dla Mustanga Mach 1

Ford Authority dało jasno do zrozumienia, że Ford porzuca dwa Mustangi, aby zrobić miejsce dla Mustanga Mach 1, czyli modelu, który ma podbić cały świat.

Miejsce dla Mustanga Mach 1 u Forda

Mamy już pewność, że kiedy Mustang Mach 1 zadebiutuje, będzie to debiut bardziej krwawy i po trupach, bo razem z jego nadejściem odejdą nowoczesne wersje Bullitt oraz GT350. Jednak nei dziwi nas to specjalnie, bo powracający na rynek Mach 1 zgarnął wszystko to, co najlepsze z tych dwóch modeli.

Czytaj też: Nachodzący Ford Explorer King Ranch 2021 na zdjęciach
Czytaj też: Ile mocy wyciągnie podwójnie turbodoładowany silnik V8 Godzilla Forda?
Czytaj też: Produkcja Forda Mustanga zagrożona przez SUVy?

Mustang Mach 1 dla Europy

Warto przypomnieć, że ostatnio Ford ujawnił Mustanga Mach 1 dla Europy. Dzięki temu wiemy, że Europejczycy będą mogli zamawiać nieco okrojonego pod kątem wydajności Mustanga Mach 1, bo jego wolnossący silnik zostanie pozbawiony 27 koni i 40 Nm. To sprawi, że jego 5-litrowa V8 zapewni 453 koni mechanicznych i 529 Nm momentu obrotowego.

Forda nie możemy jednak winić, bo te ograniczenia mają zapewne związek z bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji spalin, które skłoniły Forda do zmniejszenia liczby obrotów. Firma nadal jednak twierdzi, że jest to najszybszy Mustang na tor, jaki kiedykolwiek trafił oficjalnie do Europy.

Czytaj też: Tak może wyglądać elektryczny Ford F-150
Czytaj też: Ford Mustang Mach-E GT Performance ujawniony
Czytaj też:
Szef Forda obiecał coś ważnego dla rynku elektrycznych samochodów

W Europie Mustang Mach 1 2021 będzie sprzedawany z możliwością wyboru pomiędzy sześciobiegową manualną, a dziesięciobiegową automatyczną skrzynią biegów.