Reklama
aplikuj.pl

Gadżety od Google ułatwiające życie – zaskakujące smart gadżety

Google gadżety to prawdziwa gratka dla fanów nowoczesnych technologii. Które z nich warto poznać?

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie gadżety Google prezentowane są podczas konferencji,
 • The Nest z Yale Lock – dzwonek, system alarmowy i czujnik,
 • jak działa inteligentny głośnik z asystentem Google Home,
 • czym jest Ekosystem Google Pixel,
 • jakie inne polecane gadżety Google warto poznać?

Google większość internautów kojarzy przede wszystkim z funkcjonalną wyszukiwarką, dzięki której można w krótkim czasie znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, produkty czy usługi. Niemniej jednak marka idzie w swoich działaniach o wiele dalej, wypuszczając na rynek różnego typu funkcjonalne gadżety, które z pewnością można uznać za zaawansowane technologicznie. Które z nich warto posiadać?

Czytaj także: Pisanie głosowe w dokumentach Google w końcu nie będzie ograniczone do Chrome’a

Gadżety od Google prezentowane podczas konferencji

Ostatnia konferencja Google miała miejsce w maju 2022 roku. W czasie jej trwania przedstawiono szereg kolejnych rozwiązań technologicznych, które Google zamierza wprowadzić bądź które w ostatnim czasie wprowadzono. Rozwiązania te dotyczą w głównej mierze aplikacji i programów, do których uzyskujemy dostęp na naszych smartfonach bądź komputerach. Niemniej jednak Google ma ciekawą propozycję również dla wielbicieli nowoczesnych technologii w postaci gadżetów – telefonu komórkowego oraz smartwatcha. Mowa o Pixel 7 i Pixel 7 Pro z chipsetem Google Tensor nowej generacji oraz Pixel Watch z monitoringiem snu, pulsometrem, analizą kondycji, integracją z FitBit. Całkowitą nowością, która wejdzie na rynek dopiero w 2023 roku, jest tablet Pixel. Podczas konferencji zapowiedziano również wprowadzenie do obrotu inteligentnych okularów rozszerzających rzeczywistość, które wyświetlają treść tego, co rozmówca przekazuje w nieznanym nam języku. Okulary będą również potrafiły odczytywać język migowy. Data premiery tego gadżetu nie jest jeszcze znana.

Pixel 7 i 7 Pro zaprezentowane. Na pokładzie Tensor G2 i kilka ulepszeń

The Nest x Yale Lock – dzwonek, system alarmowy i czujniki

Sztuczna inteligencja Google wykorzystywana jest nie tylko do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, mających za zadanie ułatwić nam posługiwanie się smartfonami czy komputerami. Coraz częściej mówi się o niej w kontekście inteligentnego domu, którym można sterować z poziomu aplikacji. Choć na rynku dostępnych jest wiele opcji, to właśnie marka Google próbuje go zrewolucjonizować. Obsługa poszczególnych urządzeń jest niezwykle prosta i intuicyjna, dzięki czemu poradzą sobie z nią nawet osoby początkujące, niemające w tym temacie większej wiedzy. Gadżety z linii smart home, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, przedstawia poniższa tabela:

GadżetCharakterystyka
Dzwonek Wideo Google Nest HelloUmożliwia obserwację drzwi wejściowych w wysokiej rozdzielczości, nawet gdy jesteśmy poza domem. Jeśli ktoś próbuje nas odwiedzić, otrzymujemy powiadomienie, możemy również porozumieć się z tą osobą za pomocą głośnika i mikrofonu.
Zamek Nest x YaleZamek bezkluczykowy, odporny na manipulacje, zapewnia dobrą blokadę drzwi wejściowych. 
Google Nest Thermostat EInteligentny termostat, który szybko uczy się preferencji domowników, ustawiając zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy odpowiednią temperaturę.

Inteligentny głośnik z asystentem Google Home

Głośnik Google Nest bywa nazywany wspaniałym słuchaczem i jeszcze lepszym asystentem. Osoby, które zdecydowały się w niego zainwestować, nie żałują wydatkowanych środków. O co można zapytać inteligentny głośnik? W praktyce okazuje się, że właściwie o wszystko. Z jednej strony chętnie odpowie nam na pytanie, jaka pogoda prognozowana jest dziś w górach, z drugiej strony pomoże znaleźć doskonały przepis na szarlotkę. To jednak nie wszystko – głośnik od Google może na naszą komendę odtwarzać muzykę, pełniąc niejako funkcję radio. Współpracuje on z takimi serwisami muzycznymi, jak:

 • Google Play Music,
 • Spotify,
 • YouTube Music,
 • Pandora.

Dzięki temu możemy słuchać ulubionej muzyki w dowolnym momencie, bez konieczności sięgania po telefon. Inteligentny głośnik pomoże nam dodatkowo zarządzać innymi urządzeniami, jakie mamy w domu. Za jego pomocą bez wysiłku zgasimy światło w mieszkaniu czy ustawimy odpowiednią temperaturę. Jednocześnie, za pomocą Google Chromecast, możemy wydać komendę dotyczącą odtwarzania konkretnego serialu lub filmu na telewizorze. Ogromną zaletą głośnika od Google jest jego unikalny design. Na pierwszy rzut oka urządzenie prezentuje się niezwykle prosto, wręcz skromnie. Niemniej jednak producenci przekonują, że dzięki temu dopasowuje się do każdego rodzaju pomieszczenia, bez względu na to, w jakim stylu zostało ono zaaranżowane. Dodatkowo nie wychodzi na pierwszy plan, stanowiąc delikatną, nienachalną ozdobę.

Ekosystem Google Pixel – zegarki, słuchawki , smartfony i tablety

Wydaje się, że rynek smartwatchy, smartfonów czy tabletów jest już przesycony, jednak Google postanowiło wejść na niego i to z wielkim przytupem. Nie ulega wątpliwości, że marka ma w tej kwestii spory potencjał, dysponując przede wszystkim know-how oraz wyobraźnią najlepszych programistów. Zwróćmy uwagę chociażby na ekran Google Nest Kub max – nowoczesny tablet, który umożliwia nam:

 • oglądanie filmów i seriali,
 • słuchanie muzyki,
 • prowadzenie rozmów wideo,
 • ochronę domu dzięki wbudowanej kamerze.

Google wypuszcza także na rynek smartfony Pixel, które są w coraz większym stopniu udoskonalane. Można powiedzieć, że pod tym kątem marka stara się konkurować z Apple, choć oczywiście wierni fani tej drugiej z pewnością nie porzucą ulubionego iPhone. W roku 2022 swoją premierę miał Pixel Watch, inteligentny zegarek Google, który charakteryzuje się niezwykle prostym designem. Jest on odporny na działanie wody i pyłów, pomaga rejestrować przebyte trasy, posiada też czujnik EKG oraz tętna. Warto również wspomnieć o słuchawkach Google Pixel – bezprzewodowych, z wbudowanym mikrofonem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim jakość dźwięku odtwarzanego w słuchawkach. Jednocześnie wyposażone są one w specjalną pętelkę, dzięki którym łatwiej dopasować je do ucha.

Gadżety od Google – inne polecane gadżety

Google Assistant w głośniku, smartfon czy nowoczesny termostat to tylko niektóre gadżety, jakie w ostatnim czasie promuje Google. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że oferta marki jest o wiele szersza, zwłaszcza w kontekście tworzenia inteligentnego domu. Dobrym wyborem będzie:

 • Google Nest Protect – czujnik dymu i tlenku węgla, dzięki któremu można poczuć się bezpiecznie, a także zareagować, gdy jesteśmy poza domem,
 • Google Nest Cam – kamera kontrolująca pomieszczenia wewnętrzne oraz zewnętrzne,
 • Google GA03131-ITcast – umożliwia oglądanie programów za pomocą sterowania głosowego,
 • Google Nest WiFi Router – ułatwia zarządzanie siecią WiFi w domu,
 • Google Cardboard – zestawy słuchawkowe z wirtualną rzeczywistością, zapewniające doskonałe efekty wizualne.

Oferta Google w kontekście smart home oraz innych, inteligentnych rozwiązań jest bardzo bogata, niemniej jednak marka ciągle pracuje nad jej rozbudową i udoskonaleniem. Google najprawdopodobniej nie planuje zdominować rynku, jednak marce zależy na tym, aby zająć na nim dogodną, pewną pozycję. Rywalizacja z Apple, ale także innymi potentatami póki co pozwala Google cieszyć się gronem zadowolonych klientów, którzy chętnie wracają po więcej, korzystając z nowoczesnych rozwiązań.

FAQ:

Jakie gadżety ma w swojej ofercie marka Google?

Najbardziej imponującą kolekcją Google są produkty z linii smart home, pozwalające zarządzać nieruchomością z poziomu aplikacji. Jednocześnie Google wypuszcza na rynek różnego rodzaju telefony, tablety czy zegarki, a w ofercie marki znajdziemy także inteligentnego asystenta.

Jak plany odnośnie wprowadzenia nowych gadżetów na rynek ma Google?

Swoje plany i premiery najnowszego sprzętu Google przedstawia na dorocznej konferencji, która najczęściej odbywa się wiosną. Wtedy też można poznać nowości, jakie zagoszczą na sklepowych półkach oraz specyfikę projektów, nad którymi obecnie pracują informatycy i designerzy.