Data premiery hipersamochodu Toyoty na Le Mans

Data premiery hipersamochodu Toyoty na Le Mans, hipersamochod Toyoty na Le Mans, Toyota na Le Mans

Wersja produkcyjna GR Super Sport Concept, czyli hipersamochodu Toyoty na Le Mans zadebiutuje już w piątek 15 stycznia, co oficjalnie wyjawiła firma.

Debiut hipersamochodu Toyoty na Le Mans

Toyota GR Super Sport chwali się mocą rzędu 671 koni mechanicznych dzięki hybrydowemu układowi napędowemu z mocą przekazywaną na obie osie. Waży przy tym 1030 kilogramów i jeździ na oponach Michelin, dzierżąc połączenie silnika V6 z elektrycznym wspomaganiem.

Czytaj też: To najszybsza Toyota MR2 na świecie z sercem Hondy
Czytaj też: Toyota GR Supra Sport Top ujawniona
Czytaj też: Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez… SUVy

Firmy startujące w klasie LM Hypercar w World Endurance Championship muszą zbudować co najmniej 20 egzemplarzy swoich samochodów w wersji drogowej. Niestety na ten moment nie wiemy niczego na ten temat, jeśli idzie o cacko Toyoty, ale zdjęcie ze zdejmowanym dachem sugeruje, że wersja w stylu Targa zmierza na konsumencki rynek. Brak dachu w modelu wyścigowym byłby katastrofalny dla aerodynamiki.

Czytaj też: Toyota C+pod, czyli 12 elektrycznych koni i nadwozie z plastiku
Czytaj też: Toyota Crown zmieni się nie do poznania? Nowa generacja ma nas zaskoczyć
Czytaj też: 
Nowa Toyota C-HR GR Sport dla Europy

Aby przygotować się do wyścigów, Toyota ukończyła trzydniowy test GR Super Sport na torze Paul Ricard we Francji w październiku 2020 roku oraz trzy dni testów na portugalskim torze Algarve w grudniu. Podczas nich samochód sprawdził się ponoć śpiewająco.