WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Motocykl Ducati Diavel 1260 powstał z inspiracji Lamborghini Sian

Motocykl Ducati Diavel 1260 powstał z inspiracji Lamborghini Sian

Nowa współpraca między dwoma firmami Grupy Volkswagena zaowocowała wyjątkowym dwukołowcem na bazie równie wyjątkowego supersamochodu. Motocykl Ducati Diavel 1260 czerpie inspirację z Siana FKP 37.

Motocykl Ducati Diavel 1260

Jak to z takimi wyjątkowymi pojazdami bywa, Ducati Diavel 1260 tradycyjnie pozostaje ograniczony produkcyjnie. Tym razem mowa o 630 egzemplarzach w nieznanych cenach, które poznają tylko chętni po zgłoszeniu się do dealera Ducati (via New Atlas).

Czytaj też: Nowy elektryczny rower Ducati, to czysta wydajność
Czytaj też: Motocyklowy król sięga po ebike. Oto elektryczny rower Scrambler Ducati
Czytaj też: Oto nowy silnik Ducati V4 Granturismo

Inspiracją do stworzenia Diavel 1260 był wspomniany 800-konny Siàn FKP 37, a więc pierwszy hybrydowy samochód Lamborghini, który został zaprezentowany w 2019 roku jako hołd dla zmarłego kilka miesięcy wcześniej Ferdynanda Piëcha, prezesa Grupy VW. Stworzono tylko 63 jego egzemplarzy, które zostały szybko sprzedane po 2 miliony dolarów za sztukę.

Czytaj też: Ducati Superleggera V4 – dwa koła, 158 kilogramów i silnik V4 o mocy 234-KM
Czytaj też: Trzy nowe elektryczne rowery od Ducati
Czytaj też: Oto koncept elektrycznego motocykla Ducati è rossa monoposto

Jako że nowy motocykl Ducati bazuje na fenomenalnym supersamochodzie hybrydowym z superkondenstatorem, firma postanowiła oprzeć go na wariancie Diavel 1260 S o mocy 162 koni i z regulowanym zawieszeniem Öhlins.

Niestety Ducati Diavel 1260 to tylko wizualne zmiany, o które postarali się projektanci obu marek. Postawili tym samym na charakterystyczne felgi z odcieniami Electrum Gold oraz kolor Gea Green. Ducati zastąpiło prawie wszystko, co było plastikowe w standardowym nadwoziu częściami z włókna węglowego, skąd wzięło się obcięcie wagi o jeden kilogram.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News