WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Project Rockstar BMW, czyli wielki hybrydowy SUV X8 M

Project Rockstar BMW, czyli wielki hybrydowy SUV X8 M

Gama SUVów BMW, które firma woli określać mianem SAV (Sport Activity Vehicle) rośnie i rośnie, a kolejnym jej przedstawicielem będzie wielki model X8, o którym mamy nowe informacje.

SUV X8 i Project Rockstar BMW

X8 M jest rzekomo znany wewnątrz BMW jako „Project Rockstar”. Brytyjski magazyn Autocar twierdzi, że ten wysokowydajny SUV będzie polegał na wypróbowanym i przetestowanym 4,4-litrowym V8 z parą turbosprężarek razem z silnikiem elektrycznym o mocy 200 koni mechanicznych. Finalnie przełoży się to na łączną moc 750 koni mechanicznych.

Czytaj też: Obejrzyjcie szalejące BMW M3 i BMW M4 Competition
Czytaj też: 
BMW i8 we włoskim wydaniu, czyli Berardo od Taraschi
Czytaj też: 
Wielki SUV BMW X8 na zdjęciach w testach przeraża kamuflażem

Uważa się, że X8 M wykorzysta system xDrive z trybem napędu na tylne koła, co najpewniej będzie realizowane poprzez wyłączenie silnika elektrycznego, który najpewniej będzie napędzać przednie koła.

Autocar twierdzi, że X8 M Project Rockstar będzie hybrydą typu plug-in, a jego wspomniana moc sprawi, że będzie to najmocniejszy samochód BMW M w historii. Słusznie jednak, co sugeruje jego domniemana waga zdecydowanie ponad 2500 kg.

Czytaj teżFord pokazał nowe podejście do projektowania samochodów za pomocą rzeźby
Czytaj też:
 Nowe BMW 4 Gran Coupe pyszni się swoim kamuflażem
Czytaj też: 
Nowe zdjęcia odświeżenia BMW X3 i X4 przed premierą

Aktualne informacje sugerują, że X8 wejdzie do sprzedaży pod koniec 2021 roku jako pojazd na 2022 rok modelowy, ale koncepcja przypominająca model produkcyjny może zadebiutować wcześniej. Na wydanie X8 M poczekamy więc jeszcze dłużej.