WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wyszpiegowano interesujący prototyp BMW X5

Wyszpiegowano interesujący prototyp BMW X5

BMW X5 poprzedniej generacji pominęło typowy lifting w połowie cyklu i skierowało się prosto do dostępnego dzisiaj modelu G05 z około dwoma latami na karku. Dziś z kolei firma najpewniej pracuje nad jego odświeżeniem… ale czy na pewno?

Interesujący prototyp BMW X5

Ciekawy prototyp domniemanego BMW X5 został właśnie zauważony przez szpiegów fotograficznych (via Motor1) w Bawarii, a ciekawość w nim podbija fakt, że może to w rzeczywistości nie być X5. Wskazują na to tymczasowe reflektory, naklejki Hybrid Test Vehicle oraz zaciski hamulcowe, końcówki wydechu i przedni zderzak rodem z X5 M.

Czytaj też: BMW G 310 R 2020 najnowszym motocyklem segmentu Dynamic Roadster
Czytaj też: BMW uczy driftowania samochodem z napędem na tylne i wszystkie koła
Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje BMW X1 nowej generacji razem z elektrycznym iX1

Pomarańczowe wstawki po bokach nadwozia (tuż przed błotnikami) sugerują, że jest to prototyp X5 w amerykańskiej specyfikacji, a brak tablicy rejestracyjnej wskazuje, że pojazd nie jest zarejestrowany.

Chociaż obrazy wnętrza nie są dostępne, na kilku ujęciach widać, że do konsoli środkowej przymocowano jakiś sprzęt testujący. Może więc to być bardzo wczesny prototyp zmodyfikowanego X5… albo po prostu muł testowy dla hybrydowego układu napędowego.

Czytaj też: BMW zmienia przeznaczenie fabryk przez elektryczne samochody
Czytaj też: BMW musiało przeprosić, bo niektórzy nie potrafią zrozumieć zmian
Czytaj też: Grupa BMW nagrodzona za rozwój elektrycznych samochodów

W dobie wszechobecnej elektryfikacji nie jest to zbyt naciągane założenie, biorąc pod uwagę, że nadchodzą hybrydowe modele BMW będą zorientowane na wydajność.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News