Reklama

Jak Kapitan Marvel łączy się z Infinity War i Endgame?

Najnowsza teoria to wyjaśnia

Jak Kapitan Marvel łączy się z Infinity War i Endgame?

Kapitan Marvel to ostatni film z MCU, który zobaczymy przed Avengers: Endgame. Wprowadzi on do uniwersum nie tylko nową bohaterkę, ale pokaże początki działalności Nicka Fury’ego i agenta Coulsona. Jednak najważniejszy jest fakt, że dowiemy się również o wydarzeniach wpływających na całe znane nam uniwersum, gdyż akcja filmu rozgrywa się w latach 90. XX wieku. Najnowsza teoria wyjaśnia, w jaki sposób Kapitan Marvel łączy się z Infinity War i Endgame.

Kilka dni temu fani spekulowali, że tak naprawdę Nick Fury wiedział o wszystkich wydarzeniach od lat i przygotowywał się na nie przez dziesięciolecia. Wyjaśniałoby to nie tylko inicjatywę Avengers, ale także pager, który nosi ze sobą pomimo faktu, że w XXI wieku służy mu tylko do wezwania konkretnej osoby.

Czytaj też: Tom Holland potwierdził jedną z teorii o Endgame?

Najnowsza teoria pochodzi z Reddita, od użytkownika woot_wooten.

Uważa on, że w scenie po napisach Kapitan Marvel i Nick Fury dowiedzą się wszystkiego o Thanosie. Kto miałby im o tym powiedzieć? Oczywiście Doctor Strange, który może podróżować w czasie. Miałby zrobić to w momencie, gdy Avengers i Strażnicy galaktyki omawiają plany Thanosa na Tytanie. To, że właśnie Strange wszystko kontroluje nie jest nowością. Według wielu teorii to on zaprojektował MCU w ten, a nie inny sposób, by w końcu, dzięki temu wszystkiemu, bohaterowie mogli zwyciężyć Thanosa. W końcu jednak, dzięki teorii woot_wooten nabiera to więcej sensu.

Jest jednak jedna rzecz, która najbardziej potwierdza kontakty Strange’a i Fury’ego. Chodzi o film Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz. W jednej ze scen agent T.A.R.C.Z.Y. (Hydry) powiedział, że obserwują pewne, nadnaturalne, osoby. Pada tutaj nazwisko Dr. Strange’a. Co ciekawe, to wszystko ma miejsce jeszcze przed wypadkiem samochodowym bohatera i, oczywiście, przed zyskaniem przez niego mocy. Skoro tak, to dlaczego mieliby go obserwować? Jedyną odpowiedzią jest to, że wiedzieli, kim stanie się w przyszłości.

https://youtu.be/D59g7kqH_n4

Trzeba przyznać, że ta teoria ma wiele sensu. Znakomicie  też wyjaśnia w jaki sposób Kapitan Marvel łączy się z Infinity War i Endgame. Jak zwykle, musimy pamiętać, że to tylko spekulacje, ale scena z Zimowego Żołnierza naprawdę jest bardzo zastanawiająca. Cóż, wszystkiego dowiemy się już niedługo. Do premiery Kapitan Marvel pozostały niewiele ponad 2 tygodnie.

Czytaj też: Shazam! na nowych zdjęciach

Źródło: bgr.com