Reklama

Poznaliśmy zestawy LEGO Speed Champions 2021

zestawy LEGO Speed Champions 2021, LEGO Speed Champions 2021, Speed Champions 2021

Niech pierwszy rzuci klockiem ten, kto nie chciałby dostać w prezencie nowego zestawu LEGO. Zwłaszcza tego nowego, zorientowanego na samochody, bo tak się składa, że poznaliśmy właśnie nowe zestawy LEGO Speed Champions 2021.

Co przyniosą zestawy LEGO Speed Champions 2021?

Będąca na rynku od 2015 roku seria LEGO Speed Champions jest przeznaczona zarówno dla starszych, jak i młodszych, umożliwiając stworzenie jednych z najnowszych modeli samochodów, które zadebiutowały w ostatnim roku, ale nie jest to specjalną regułą. Kiedy jednak patrzę na listę, widzę modele, które opisywałem Wam dokładnie na premierę i jest to poniekąd magiczne uczucie, widzieć te same samochody w klockowej wersji.

Czytaj też: Chcielibyście taką replikę Mercedesa W196R LEGO?

Te zestawy nie bez powodu zyskały popularność, jako że są wycenione w szerokim przedziale, a na dodatek służą często do stworzenia modelu samochodu, jakiegoś elementu toru wyścigowego, figurki kierowcy, czy nawet kilku modeli z tych samych klocków i towarzyszących im naklejek. Co tym razem złożymy z nową serią?

Koenigsegg Jesko

Tak jak rok temu Jesko Absolut zadebiutował jako najszybszy samochód Koeningsegg, tak teraz jego zwyczajny model w wersji LEGO otrzymał nieco zbyt mały moim zdaniem zestaw z 280 kawałeczków, którego kupicie już za nieco ponad stówę. Innymi słowy tanio, ale też mało, co nieco rozczarowuje, kiedy za jedną z opcji Koenigsegg Jesko zapłacicie 1,656 mln złotych.

Toyota GR Supra

Supra to jeden z tych samochodów, w którym można się zakochać, co w przypadku zeszłorocznego ujawnienia GR Supra Sport Top ma szczególne znaczenie. Tutaj jednak mamy do czynienia ze standardową wersją GR Supra, która będzie do kupienia ponownie za ponad stówę, zapewniając zabawę w składanie 299 klocków.

McLaren Elva

Model Elva McLarena jest równie cenny, co unikalny, ale ponownie LEGO nie oddało jego realnej wartości w klockowym wydaniu, decydując się ponownie na nieokazały zestaw 263 elementów za cenę ponad 100 złotych. Niestety temu klockowemu wydaniu daleko do pierwowzoru, ale przynajmniej nie jest tak brzydki, jak McLaren Elva w wydaniu Gulf.

Czytaj też: Luigi dołącza do świata LEGO Super Mario!

Chevrolet Corvette C8-R i 1968 Chevrolet Corvette

O wyjątkowej Corvette nowej generacji rozpisałem się na kilkanaście wpisów i jestem pewny, że kolejne dziesiątki newsów wpadną na konto C8 w następnych latach. Wyjątkowość tego modelu LEGO na szczęście doceniło i nadało mu lepszą formę w 512-elementowym zestawie już za ponad 210 złotych, który umożliwia stworzenie zarówno wyścigowej Corvette C8-R, jak i klasycznej Corvette z 1968 roku.

Ford GT Heritage Edition i Bronco R

Całość dopełnia wyjątkowy Ford Bronco R, który zadebiutował przed kilkoma miesiącami, jako jedna z najbardziej obiecujących terenówek, ale razem z nią w zestawie z 660 elementami za jakieś 265 złotych znajdziecie też GT Heritage Edition, a więc świetny dodatek do kolekcji, o ile lubicie tego typu wyjątkowe wydania modeli wyścigowych.

Czytaj też: Nowe zestawy LEGO VIDIYO to jeszcze więcej świetnej zabawy

SRT Top Fuel Dragster i 1970 Dodge Challenger

Chociaż wiele dragsterów w naszym serwisie nie uświadczycie, modelom Dodge zawsze poświęcaliśmy sporo uwagi. Teraz jednak na nowość nie liczcie, bo obok SRT Top Fuel Dragster, ten zestaw LEGO z 627 elementami za ponad 315 złotych zapewnia powrót w czasie z Dodge Challengerem z 1970 roku.