Mercedes-AMG G63 Gronos z kutym włóknem węglowym

Mercedes-AMG G63 Gronos z kutym włóknem węglowym,AMG G63 Gronos. Mansory Gronos

Gotowi na nowy projekt sławnego tunera Mansory z Niemiec? Oto Mercedes-AMG G63 Gronos, czyli kolejne dzieło z udziałem tego luksusowego SUVa.

Mercedes-AMG G63 Gronos Mansory

Czym wyróżnia się Mercedes-AMG G63 Gronos? Przede wszystkim ciekawym odcieniem zieleni (British Racing Green) i elementami z kutego włókna węglowego. To ostatnie nadaje projektowi wyjątkowości, bo imituje szary marmur na szeregu elementów nadwozia z kultową “oponą” na tyle i całą maską.

Czytaj też: Nowy zwiastun Mercedesa EQS. To elektryczna Klasa S!
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Wewnątrz Mercedes-AMG G63 Gronos Mansory zapewniło modelowi pełną metamorfozę z udziałem brązowej skóry Fawn Brown, która trafiła na kierownicę z włókna węglowego. Gdyby tego było mało, kabinę uzupełniają ciemne wstawki z włókna węglowego, aluminiowe pedały i wytłoczenia 3D na siedzeniach.

Czytaj też: Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e w zimie
Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu

Pod maską Mercedes-AMG G63 Gronos posiada nadal 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, ale ze znaczącym wzrostem mocy, jako że trafiły do niego większe turbosprężarki. Całość dopełnia ulepszony układ wydechowy i nowy system zarządzania silnikiem, który gwarantuje, że wszystko działa w harmonii z mocą na poziomie 862 koni mechanicznych. W rezultacie Gronos osiąga prędkość 100 km/h w 3,5 sekundy, a ta maksymalna jest ograniczona do 250 km / h.