Reklama
aplikuj.pl

Mojang mówi o Minecraft 2 – jakie są szanse na grę?

minecraft 2, mojang, minecraft

Minecraft 2 zadebiutuje na PlayStation 5, Xbox Series X i PC… nie powiemy raczej nigdy. Co Mojang myśli o grze?

Pamiętam, gdy grałem jeszcze w Minecrafta za pomocą przeglądarki internetowej, a potem podczas bety zakupiłem cyfrową kopię gry. Od tego momentu upłynęło tak wiele lat, a kontynuacji gry dalej nie widać.

Pytanie tylko, czy kiedykolwiek kontynuacja Minecrafta powstanie? Mistyczny Minecraft 2 może się nigdy nie pojawić, ale fani i tak co jakiś czas będą dyskutować o tym co wprowadziliby w odnowionej grze. Pojawił się jednak kolejny głos w sprawie Minecraft 2 i pochodzi on z samego Mojangu!

Czytaj też: Wkrótce powinniśmy poznać dodatki do Cyberpunk 2077

Deweloperzy nie potrafią sobie wyobrazić kontynuacji tej produkcji. Mojang długo starał się zrozumieć, co jest duszą Minecrafta, ale nie ma powodu, dla którego potrzebne byłoby stworzenie drugiej odsłony, aby ją ulepszyć. Twórcy świetnie bawią się przy spin-offach gry czego dowodem ma być Minecraft Dungeons.

Teoretycznie, studio mogłoby stworzyć Minecraft 2, ale lata ulepszania „jedynki” pokazują, że wcale nie trzeba „2” w tytule, aby coś zmieniać. Byłby to tylko skok po pieniądze klientów. Minecraft od czasu premiery zdążył już zmienić silnik, a do tego tak rozwinięto jego mechaniki, że wprost widać brak potrzeby tworzenia sequela. No i pamiętajmy, że niedługo Minecraft otrzyma wsparcie ray-tracingu. O Minecraft 2 możemy zapomnieć.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News