Reklama

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [20.01.2020]

Samsung przeraził dzisiaj posiadaczy swoich smartfonów, Orange wprowadził do oferty plany biznesowe dedykowane Internetowi rzeczy, Sony prezentuje zaskakująco ciekawą Xperię L4, a kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podzielił się swoim zdaniem na temat sieci 5G.

Użytkownicy smartfonów Samsunga spanikowali. Zobaczyli cyfrę 1 na ekranie!

Na ekranach smartfonów Samsunga pojawiło się dzisiaj niepokojące powiadomienie. Na pasku powiadomień aplikacja Find my phone wyświetliła… cyfrę 1. Dosłownie jednś, samotną jedynkę.

Stało się to nie tylko w różnych miejscach świata, ale również na kompletnie różnych modelach, zarówno całkowicie nowych, jak i bardziej wiekowych. Oddziały Samsung z różnych krajów uspokajają, że tajemnicza cyfra była tylko wewnętrznym błędem aplikacji, ale że jest ona na wszystkich smartfonach producenta, powiadomienie otrzymała masa użytkowników.

Jeden prosty błąd, jedna cyfra 1 i mamy panikę. A ile można do tego dołożyć teorii spiskowych… Gdyby to miało miejsce tylko w Polsce, na bank padłyby oskarżenie w stronę systemu Pegasus.

Usługi przyszłości dla klientów biznesowych Orange

Orange wystartował z platformą Live Objects IoT, która służy do zarządzaniem urządzeniami szeroko pojętego Internetu Rzeczy. Można za jej pomocą przesyłać i dokładnie analizować dane z różnego rodzaju urządzeń, takich jak czujniki jakości powietrza, liczniki wody, czy systemów oświetlenia.

Orange przygotował specjalne oferty z czterema pakietami do zarządzania urządzeniami IoT. Można z ich pomocą przesłać nielimitowaną liczbę komunikatów, które są rozliczane w miesięcznych cyklach po milion komunikatów. Wg Orange pakiety pozwala np. obsłużyć w ciągu miesiąca 11 urządzeń, które będą co pół minuty przesyłać lokalizację służbowych samochodów.

Dostępne pakiety to:

  • Express – za 49 zł miesięcznie, pozwala przesyłać komunikaty między urządzeniami, a Platformą w różnych technologiach oraz zarządzeń urządzeniami i aktualizować oprogramowanie układowe,
  • Advantage – za 149 zł miesięcznie, dodatkowo pozwala zarządzeń grupami urządzeń, planować kampanie i przechowywać dane na Platformie wraz ze znacznikami daty i czasu,
  • Premium – za 299 zł miesięcznie, dodatkowo oferuje tworzenie wizualizacji danych, ich indeksowanie i wyszukiwanie,
  • Complete – za 349 zł miesięcznie, dodaje dostęp do narzędzia wizualizacji Kibana, które powala na tworzenie łatwych do prezentacji danych, w tym np. infografik.

Przez pierwsze trzy miesiące użytkownicy mogą testować pakiet Premium w ramach pakietu próbnego Discover.

Czy tak wygląda iPhone 9/SE 2?

iPhone SE 2, specyfikacja iPhone SE 2, koszt iPhone SE 2

Na TikToku pojawiło się nagranie prezentujące rzekomo nadchodzącego iPohne’a 9/SE 2. Obie nazwy podobno będą stosowane zamiennie.

Choć bardziej wygodna wydaje się ta z dziewiątką, bo to pozwoli na uzupełnienie luki w nazewnictwie iPhone’ów oraz uszeregowanie ich cenowo. iPhone SE 2 ma kosztować 399 dolarów w wersji 64 GB oraz 449 dolarów w wersji 128 GB. Dzięki temu klient wchodząc do sklepu Apple miałby iPhone’y ułożone cenowo od iPhone’a 8 64 GB, do iPhone’a 11 Pro Max 512 GB.

Problemy z Koronawirusem podobno mają nie wpłynąć na planowaną premierę iPhone’a 9, który ma zadebiutować pod koniec marca.

A tak rzekomo wygląda nowy iPhone:

Xperia L4 to ciekawy smartfon, ale nie wiadomo czy trafi do Polski

Po cichu Sony zaprezentował dzisiaj nową Xperię L4. Wizualnie smartfon przypomina Xperię 5, ale w przeciwieństwie do niej ma wcięcie w ekranie (maskowane na zdjęciach) oraz niewystający aparat główny.

Ekran ma przekątna 6,2 cala i wyświetla obraz o rozdzielczości HD+ w proporcjach 21:9. Sercem smartfonu jest układ MediaTek Helio P22, a do tego mamy 3 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat jest potrójny – 13 Mpix, 5 Mpix (szerokokątny) oraz 2 Mpix (czujnik głębi ostrości), a przedni aparat wykonuje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 8 Mpix. Na wyposażeniu znajdziemy też NFC, gniazdo Jack 3,5mm oraz akumulator o pojemności 3580 mAh.

Xperia L4 pojawi się na wybranych rynkach wiosną w cenie ok 300 dolarów.

Szymon Hołownia o sieci 5G

Naprawdę ciężko mi w to uwierzyć, ale źródłem poniżej wiadomości jest facebookowa grupa przeciwników sieci 5G. Podczas jednego z przedwyborczych spotkań kandydata na prezydenta Szymona Hołowni, jeden z członków Koalicji Polska Wolna od 5G zadał pytanie o stosunek byłego już dziennikarza do sieci 5G. Pytanie oczywiście było tendencyjne i brzmiało – Od początku roku rząd PiS 100-krotnie zwiększył normy promieniowania elektromagnetycznego celem wprowadzania technologii 5G, jeszcze wcześniej była Megaustawa, co Pan jako prezydent z tym zrobi?

Szymon Hołownia o sieci 5G powiedział;

Zwracam uwagę, że prezydent nie jest organem regulacji działającym w tym zakresie. Natomiast technologia 5G to jest coś, co dzisiaj pojawia się w świecie bardzo często i nie ma co uciekać przed technologią. Chodzi o to, aby była ona właściwie i bezpiecznie stosowana. Zarówno bezpiecznie ze strony dostarczycieli tej technologii. aby nie zakładali nam żadnych technologicznych „bypassów”. Natomiast jeżeli rząd lub sejm wypowie się w tej sprawie w formie ustawy, to na pewno w kancelarii prezydenta będzie trzeba się nad nią pochylić.