WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy tygodnia – gry [02.02.2020]

Co ciekawe działo się przez ostatni tydzień? Wybraliśmy najciekawsze informacje z ostatniego tygodnia.

BT w Death Stranding mogły być inne

Nadchodzący artbook z Death Stranding zdradza nam kilka ciekawostek na temat gry. Okazuje się, że BT mogły wyglądać zupełnie inaczej, ale ostatecznie z pomysłu zrezygnowano.

Dźwięki Death Stranding

Pozostając przy temacie Death Stranding… Hideo Kojima poinformował o tym, że muzyka z gry jest już dostępna w przeróżnych serwisach streamingowych.

Remote Play na Nintendo Switch

Okazuje się, że Sony rozsyła niektórym graczom ankiety, za których wypełnienie mogą otrzymać nawet 100 dolarów do Amazona. Oprócz niezłej zachęty do poświęcenia swojego czasu, w ankiecie interesująca jest jeszcze jedna rzecz. Sony pyta w niej o ewentualną możliwość przesyłania obrazu z konsol PlayStation na ekran Nintendo Switch.

Każdy może być Jezusem

Deweloperzy I Am Jesus Christ udostępnili w sieci pierwszą część swojego dziennika deweloperskiego. Dzięki temu możemy podejrzeć jak powstaje ten tytuł. Nagranie odnajdziecie pod tym linkiem.

Stadia? Aaaa!

Google miało już dość tego, że każdy mówi, iż młoda usługa streamingowa do gier jest już martwa. Postanowiono przeciwstawić się takim opiniom i powiedziano, że producenci gier sami będą promowali swoje tytuły, a Google może co najwyżej im trochę pomóc. Aha.

Switch pokonał Xboxa

Pojawiły się szacunkowe dane dotyczące sprzedaży konsol i okazało się, że Nintendo Switch (zgodnie z oczekiwaniami) przegonił już liczbę użytkowników Xboxa One. Microsoft musiał na koniec generacji mocno zawalczyć Game Passem. Oby przyszła generacja była dla nich lepsza.

Blizzard jest cieniem swojego cienia

Fuszerka jaką Blizzard odstawił przy Warcraft 3: Reforged jest przygnębiająca. Gracze masowo zwracają grę, bo sprawia ona problemy techniczne lub okazje się, że reprezentuje zupełnie inny (niższy!) poziom wykonania niż przed kilkoma lat. A do tego wszystkiego firma banuje za pomoc przy zwrotach.

Nowa generacja liczona w klatkach, a nie pikselach

Nowe konsole będą do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o moc obliczeniową. Phil Spencer uważa, że sprzęty będą oferowały teraz lepsze doznania wizualne pod względem płynności, a nie grafiki. Sam Microsoft nie zamierza ograniczać deweloperów.

„Śpię w Atari”

Atari zaskoczyło wszystkich swoją nową inwestycją tworzoną wraz z GSD Group. Firmy chcą zbudować w USA osiem hoteli, które będą stylizowane na Atari, a do tego zaoferują swoim klientom dostęp do gier w VR. Pierwszy hotel powstanie w Arizonie.

Grand Theft Auto VI nie za szybko

Były pracownik Rockstar udzielił w ostatnim czasie bardzo interesującej wypowiedzi. Zna on najważniejsze osoby pracujące w Rockstarze i uznał on, że na GTA 6 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Dlaczego? Dowiecie się tutaj.