Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [21.03.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

Ten tydzień minął pod znakiem premier wszelakiej maści – od modeli spalinowych, po hybrydowe i wreszcie na pełnoprawnym BEV kończąc.

Premiera Pagani Huayra R. To wyścigowa Huayra zachwycająca silnikiem

Jeśli chcecie najlepszy pogląd sytuacji, to Pagani Huayra R jest tym, czym Zonda R. Tak, to po prostu przerobiony model Huayra z myślą o torze, który wygląda podobnie, ale oferuje szereg unikalnych elementów na czele z fenomenalnym silnikiem.

Napędza go potężny silnik V12, który wytwarza 850 koni mechanicznych i 750 Nm momentu obrotowego, rozkręcając się do nawet 9000 obr./min, co ponoć gwarantuje samochodowi brzmienie modeli F1 z przeszłości.

11 siedzeń i wygląd statku kosmicznego, czyli premiera Hyundai Staria Minivan

Jako minivan, model Staria próbuje walczyć z panowaniem SUVów i crossoverów na praktycznie całym świecie, sięgając po nieco zapomniany już typ nadwozia. Do niego zresztą Hyundai niekoniecznie się przyznaje, wspominając o Starii, jako o pojeździe wielofunkcyjnym (MPV), bo ponoć określenie „minivan” jest zbyt staromodne.

Hyundai zapowiada ujawnienie pełnych specyfikacji technicznych w pierwszej połowie roku i jednocześnie zaznacza, że 11-miejscowa Staria nie będzie dostępna poza Koreą Południową.

Oto Peugeot 308 drugiej generacji. Nowości służą temu rywalowi VW Golfa

W nowym modelu Peugeot 308 najważniejsze elementy wizualne sprowadzają się do przedniej części, gdzie pojawia się krwiożerczy „lwi sznyt” w postaci nowego emblematu na pociągającej maskownicy, która łączy się z matrycowymi reflektorami LED (wersja GT, GT Pack) o wertykalnych przedłużeniach, mających symbolizować kły lwa. Związany z tym ostry charakter trafił też na tył, gdzie w pełni diodowe światła, połączone ze sobą czarną listwą.

W dniu premiery Peugeot 308 nowej generacji będzie miał do zaoferowania opcje z trzycylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem o mocy 110 lub 130 KM. W chwili premiery pojawią się również dwa modele hybrydowe typu plug-in z napędem na przednie koła z ośmiobiegową przekładnią automatyczną, akumulatorem o pojemności 12,4 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 81 kW.

Premiera Toyota Aygo X Prologue, czyli najmniejszego modelu marki

Niestety nie jest to model w wersji produkcyjnej, ale jako koncept, Toyota Aygo X Prologue daje nam przedsmak tego, co ma nadejść, jeśli chodzi o najmniejszy samochód firmy. W przeciwieństwie do odchodzącego modelu opracowanego wspólnie z Peugeotem i Citroënem, Aygo nowej generacji stworzyła wyłącznie Toyota.

Premiera elektrycznego BMW i4 2022. Wielkie nery podkreślają wielką moc

BMW i4 2022 w ofercie tego producenta plasuje się przy równie bezemisyjnym SUVie iX3 oraz iX, jak również hatchbacku i3, względem którego dzieli go całe 8 lat rozwoju technologii. Model ten wygląda prawie tak samo jak Concept i4, czego się spodziewaliśmy, a nieliczne zmiany widać m.in. w przeprojektowanych klamkach.

To elektryczne BMW ma tym samym wiele wspólnego z nową generacją Serii 4 Gran Coupe BMW, ale różnice między nimi jasno podkreślają niebieskie akcenty, jak również przeprojektowane zderzaki i brak końcówek wydechu z tyłu.