WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Niektóre “zabawkowe” samochody RC rozkładają na łopatki te nasze

Najnowszy film na kanale Innovation RC, który skupia się właśnie na zdalnie sterowanych samochodzikach, które trudno nazwać już dziecinnymi zabawkami, w idealny sposób pokazuje, jaką moc można upchać w te niewielkie konstrukcje. 

Czytaj też: Obejrzyj gościa, który stworzył obudowę komputera z makaronu

Wprawdzie materiał nie przedstawia modelu, przewyższającego swoimi możliwościami najszybsze pełnoprawne samochody, ale i tak zniszczyłby znaczną część z nas na torze, gdybyśmy wystartowali w swoich własnych “bolidach”. Do przysłowiowej “setki” dobija bowiem w nieco ponad pięć sekund, które wystarczy rozszerzyć do ośmiu, aby pozwolić mu na dobicie do aż 200 km/h. I to wszystko na nierównym terenie, który zapewne sprawiał ogromne problemy dla niewielkich kółek oraz z przypiętą na tyle kamerą Go Pro, która nie tylko waży swoje, ale też nie należy do najbardziej aerodynamicznych przedmiotów.

I choć takie pojazdy sterowane radiowo były kiedyś na szczycie listy życzeń każdego dzieciaka, to teraz mogą się nimi zacząć interesować nawet ci starsi. Zwłaszcza że zaznajomieni z technologią mogą sami je modyfikować i posuwać do absolutnych limitów. Z pewnością nie jest to jednak najtańsze hobby.

Czytaj też: Musicie uważać na strefę podczas jazdy hulajnogami Hive

Źródło: BGR