Reklama
aplikuj.pl

Okradziono rosyjski samolot Putina na wypadek wojny nuklearnej

rosyjski samolot nuklearny, samolot dnia zagłady, okradziony doomsday plane

Ruszyło policyjne dochodzenie mające na celu wyśledzenie złodziejów, którzy włamali się na pokład samolotu dnia zagłady. To nic innego, jak rosyjska ostoja na wypadek wojny nuklearnej.

Samolot Iljuszyn-80 okradziony

Kiedy świat spowije radioaktywny opad, a wojna nuklearna rozgorzeje na dobre, my znikniemy, ale wysoko nad naszymi szczątkami będą latać Wielkie Głowy tego świata w m.in. samolotach dnia zagłady. Na pewno tak postąpi prezydent Rosji, Władimir Putin razem ze swoją świtą, ratując się na pokładzie samolotu Iljuszyn-80.

Czytaj też: Symulator myśliwca T-7A Red Hawk nowym wymiarem szkolenia pilotów
Czytaj też: Zakończono testy silników do pocisków artyleryjskich
Czytaj też: Pistolet VIS 100 Wojska Polskiego, czyli broń prosto z Radomia

Będące obecnie na ustach przestępstwo zostało odkryte dopiero podczas inspekcji samolotu, podczas której stwierdzono, że niepowołane osoby otworzyły luk ładunkowy i najpewniej wykradły 39 urządzeń radiowych . Podejrzani nie zostali zidentyfikowani.

Czytaj też: Rosyjskie Terminatory, czyli szalenie uzbrojone BMP-T
Czytaj też: Nowy opancerzony robot bojowy Rheinmetall
Czytaj też:
Polacy zwycięzcami HackYeah 2020. Studenci WAT pokazali klasę

Policja w Rosji już zainteresowała się sprawą, zapewniła wyższe bezpieczeństwo obszarowi, a my sami nie wiemy wiele na temat samolotu, jako że ten jest objęty tajemnicą państwową. Z kolei Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy Putina, podczas telekonferencji z dziennikarzami określił ten epizod jako „sytuację nadzwyczajną” i powiedział, że:

Oczywiście będzie dochodzenie i zostaną podjęte kroki, aby to się nie powtórzyło.