WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Orange buduje data center pod Warszawą i będzie bardzo nowoczesne

Orange buduje data center pod Warszawą i będzie bardzo nowoczesne

Orange pochwaliło się swoim nowym projektem. Warsaw Data Hub będzie zaawansowanym technologicznie obiektem.

Orange rozpoczęło budowę Warsaw Data Hub. Będzie to nowoczesne data center, które zostanie oddane do użytku jesienią 2021. Co wiemy o tym obiekcie?

Czytaj też: [Aktualizacja] Szwecja banuje Huawei i ZTE, ale nie powinno to nikogo dziwić
Czytaj też: Dezinformacja na temat sieci 5G na celowniku państw Unii Europejskiej
Czytaj też: Sieć 5G powiększy światowe PKB o 8 bilionów dolarów

Warsaw Data Huib – nowocześnie, bezpiecznie, ekologicznie

Nowe centrum przetwarzania danych powstaje w granicach aglomeracji warszawskiej – blisko węzła biznesowego i logistycznego w Polsce. Będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce pod względem zastosowanych technologii, standardów bezpieczeństwa i rozwiązań proekologicznych, jak np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj też: Huawei Hiszpanii nie straszny. Firma dołącza do budowy sieci 5G
Czytaj też: Przyszłość sztucznej inteligencji. Dalej będzie rozpoznawała kota jako psa?
Czytaj też: Stacje bazowe 5G Huawei mają w sobie sporo amerykańskich części

Co jak placówka straci zasilanie?

Warsaw Data Hub stanie się kluczowym dla regionu i jednym ze strategicznych obiektów Orange Polska. Wyposażony zostanie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa fizycznego, przeciwpożarowego i technicznego. Zasilany będzie z dwóch niezależnych przyłączy energetycznych. Każda z komór posiadać będzie własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72h nieprzerwanej pracy. Każda z komór stanowić będzie niezależny „byt” technologiczny, z własnymi systemami: zasilania energetycznego, wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej. Dla zagwarantowania najwyższego bezpieczeństwa przeciwpożarowego wykorzystano zaawansowane systemy wczesnej detekcji pożaru oraz system gaszenia gazem. Budynek chroniony będzie przez systemy bezpieczeństwa wykorzystujące m.in. technologie laserowe i biometryczne, ochronę fizyczną, a całość infrastruktury technicznej nadzorowana będzie przez system monitorowania środowiska technicznego i dyżurnych centrum utrzymania, nadzorujących Warsaw Data Hub w trybie 24/7.

Julien Ducarroz, prezes Orange Polska

Zapotrzebowanie rynkowe na nowoczesne data centers stale rośnie. Naszym zdaniem ten trend będzie się utrzymywał, zwłaszcza w kontekście przyspieszonej cyfryzacji wielu dziedzin biznesu i radykalnego wzrostu transferu danych w sieci, któremu sprzyja także wprowadzanie standardu 5G. Warsaw Data Hub to kolejne, już czwarte centrum przetwarzania danych Orange w Polsce. Powstaje tu 1600 m2 bezpiecznej i nowoczesnej przestrzeni dla naszych klientów biznesowych, ale też dla najistotniejszych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych samego Orange. Pozwoli to znacząco wzbogacić naszą ofertę kolokacyjną, usług sieciowych i chmurowych. Rozbudowując nasz potencjał, pamiętamy o środowisku. Centrum w Łazach będzie m. in. wyposażone w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MW