ORP Wodnik zabrał studentów na zimową praktykę okrętową

okręt ORP Wodnik, ORP Wodnik, studenci na ORP Wodnik

63 studentów pierwszego i piątego roku Akademii Marynarki Wojennej brali udział w praktycznym ćwiczeniu na okręcie szkoleniowym ORP Wodnik. Poniżej obejrzycie zdjęcia ze szkolenia.

Przygoda na ORP Wodnik

Okrę ORP Wodnik wypłynął na pełne wody 8 lutego na prawie dwutygodniowy rejs, w którego trakcie oprócz utrwalania wiedzy z zakresu nawigacji, studenci mieli także okazję zapoznać się z trudnymi warunkami nawigacyjno-hydrograficznymi panującymi zimą na Bałtyku.

Czytaj też: Poligon Orzysz gościł niedawno polskich żołnierzy – zobaczcie zdjęcia z manewrów
Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [21.02.2021]
Czytaj też: Myśliwce 4.5 generacji w planach USA. Mają zastąpić F-16

Tego typu praktyki na okrętach MW oraz w jednostkach brzegowych MW są stałym elementem programu kształcenia przyszłych oficerów w Akademii Marynarki Wojennej. W programie studiów każdy rok kończy się praktykami, a zanim rozpoczną się studia, przyszli podchorążowie przechodzą szkolenie „unitarne”, podczas którego uczą się regulaminów, musztry, zasad bezpieczeństwa, posługiwania się bronią i sprzętem wojskowym oraz uczestniczą w swym pierwszym rejsie na okręcie.

Czytaj też: Nowe helikoptery dla prezydenta USA, to wydatek 4,95 miliarda dolarów
Czytaj też: Miniatura samolotu transportowego C-17. Z giganta do malucha
Czytaj też: Jak amerykańscy Marines zastąpią czołgi?

Na okręcie prowadzone są praktyki kandydackie, praktyki nawigacyjno – szkoleniowe oraz praktyki podoficerskie, w czasie których studenci zapoznają się z warunkami służby na okrętach Marynarki Wojennej.