Polski symulator kosmiczny, który ma oparcie w prawdziwej nauce – ΔV: Rings of Saturn

Polski symulator kosmiczny, który ma oparcie w prawdziwej nauce - ΔV: Rings of Saturn

Ten polski symulator kosmiczny trzyma się wszystkich praw fizyki, jakie znajdują się w kosmosie. Duże wrażenie robi to, że powstał dzięki… jednej osobie.

Polacy potrafią stworzyć naprawdę dobre produkcje. Wszyscy znamy nasze „chluby gamingu”, które dziś podbijają światowe rynki. Ale mniejsi twórcy, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w branży, również potrafią pokazać, że porządne gry wideo, to chyba rzeczywiście jeden ze znaków rozpoznawczych Polski.

Czytaj też: Dzięki grze Warsaw najważniejsze zagraniczne media piszą o Powstaniu Warszawskim

ΔV: Rings of Saturn to produkcja stworzona przez jedną osobę. Tytuł ten skupia się na rozwijaniu swojej kosmicznej firmy wydobywczej. Gracz prowadzi prywatny statek i stara się jak najwięcej zarobić na rzadkich minerałach, które pojawiły się w pierścieniach Saturna. Nie jest to jednak gra, w której fizyka zrobiona jest na kolanie. Autor dokładnie odwzorowuje, to jak statki zachowują się w przestrzeni kosmicznej. Część fizyki jest nawet konsultowana i zatwierdzona przez inżyniera jądrowego.

Premiera ΔV: Rings of Saturn we wczesnym dostępie odbędzie się 12 sierpnia 2019 roku. Co ciekawe, gra na świecie ma kosztować $9,99, podczas gry Polacy zapłacą 14,99 zł. Tytuł trafi na PC, macOS oraz Linuksa.

Czytaj też: Chmura EA oparta na izraelskiej technologii – plany firmy wobec nextgenów

Źródło: Informacja prasowa