Pomysł na sedana w świecie SUVów od General Motors

Konsola w samochodach przyszłości

Oficjalne konto GM Design na Instagramie opublikowało szkic eleganckiego samochodu, który wydaje się być sedanem, a jak wiemy, teraz pomysł na sedana nie jest dobrym wyborem w świecie SUVów.

Wielki sedan niczym SUV

Jest to tylko render niejakiego Kevina Nougarde, głównego projektanta zewnętrznego General Motors, więc nawet nie myślcie, że marka odpowiedzialna m.in. za Hummera z pewnością stworzy takie cacko. To zresztą jest przedstawicielem tego typu samochodów, które nawet w formie koncepcyjnej wydają się zbyt nierealne.

Czytaj też: Dealerzy Volvo chcą większego SUVa do rywalizacji z BMW X7
Czytaj też: Czy to szalenie zamaskowany pierwszy SUV Ferrari?
Czytaj też: SUV Ferrari Purosangue wyszpiegowany w formie testowego muła

Ewidentnie niska linia dachu sugeruje, że byłby to elektryczny sedan na płaskiej platformie, oferujący niski prześwit i więcej miejsca w kabinie. Jego niewielkie okna tylko podkreślają skromną wysokość, a jedna tylko pionowa linia na środku modelu wskazuje na pojedyncze drzwi na środku.

Czytaj też: Zdjęcia Genesis GV70e. Elektryczny SUV w testach
Czytaj też: Odświeżenie Tesla Model X 2021. Co nowego we flagowym SUVie?
Czytaj też:
Wyrenderowano elektrycznego SUVa Mitsubishi E-Evolution

W świecie zdominowanym przez SUVy i crossovery, taki render jest sam w sobie czymś przyjemnym dla oka, ale to wcale nie musi oznaczać, że GM pracuje nad nowym sedanem. To najpewniej tylko fantazja projektanta zewnętrznego, który może miał dość projektowania SUVów.