Reklama
aplikuj.pl

SUV Ferrari Purosangue wyszpiegowany w formie testowego muła

SUV Ferrari Purosangue

Wiele razy pisaliśmy już o tym samochodzie, ale dziś dostaliśmy jedne z najlepszych fotek poniekąd z jego udziałem. Jest to bowiem tylko testowy muł SUV Ferrari Purosangue.

SUV Ferrari Purosangue… ale nie do końca

Widoczny na zdjęciach zakamuflowany SUV jest w rzeczywistości mułem testowym, czyli platformą bardziej do testowania układu napędowego, niż zbliżonego do produkcji prototypu. Warto to podkreślić, ponieważ możecie odnieść mylne wrażenie, że SUV Ferrari Purosangue będzie bazował na tej samej platformie, co np. Levante, ale prawda jest inna.

Czytaj też: Ferrari 812 GTO Aperta może być ostatnim z wyjątkowych
Czytaj też: Spójrzcie na podkręcone Ferrari F8 Tributo przez Novitec
Czytaj też: Czy to szalenie zamaskowany pierwszy SUV Ferrari?

W rzeczywistości Ferrari Purosangue będzie bazować na zupełnie nowych podstawach z dopracowaną architekturą w myśl silniku pod maską (pojawi się opcja hybrydowa), czy innowacyjnego zawieszenia. Już teraz wiemy, że jego silnik (jest szansa nawet na V12) zostanie umieszczony za przednią osią, a dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów zostanie zamontowana z tyłu.

Czytaj też: Nieoszlifowany diament? Obejrzyjcie zdjęcia hybrydowego Ferrari V6
Czytaj też: Wyjątkowe Ferrari 488 Pista sięga po wyścigowy sznyt
Czytaj też: Futurystyczny hipersamochód Ferrari godny Cyberpunka

Na podstawie powyższych zdjęć trudno rozpocząć jakiekolwiek spekulacje, jako że powinniśmy poczekać na bardziej „pewne” prototypy. Wedle plotek SUV Ferrari Purosangue zadebiutuje już w przyszłym roku.