WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Popularność Borderlands 2 zyskała po zapowiedzi „trójki”

Popularność Borderlands 2 zyskała po zapowiedzi „trójki”

To był dobry miesiąc dla serii Borderlands, bo 3 kwietnia gracze nie tylko dostali zapowiedź Borderlands 3 i odświeżonej wersji pierwszej odsłony, ale też zupełnie darmową paczkę tekstur 4K do wszystkich części. Nie wiadomo, czy to dzięki nim, czy może dzięki sentymentowi, jakim gracze darzą Borderlands 2 (podobno najlepszego Borderlandsa) ten zyskał ogromnie na popularności. 

Świetnie ukazuje to Steam Charts, według którego Borderlands 2 odnotował ogromny wzrost liczby jednoczesnych graczy na platformie Steam w zeszłym tygodniu, co niewątpliwie jest wynikiem rosnącego zainteresowania serią po ujawnieniu Borderlands 3. W skali miesiąca średnia liczba graczy wzrosła o 80,92%. Po znacznie bardziej imponującej stronie jest z kolei maksymalna liczba graczy bawiących się w jednym momencie – wyniosła bowiem aż 59333 graczy.

W przypływie tej popularności nie wiem, czy sam nie skuszę się na kilkugodzinny powrót do Borderlands 2, choć zapewne wielu fanów serii będzie chciało jeszcze bardziej nakręcić się na Borderlandsa 3 (już 13 września). Na jego temat wiemy już całkiem sporo, dlatego też poniżej podrzucę mały skrót z linkami do artykułów: