WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Signal to najpopularniejszy komunikator. Sorry, Facebook

Signal to najpopularniejszy komunikator. Sorry, Facebook

Facebook ostatnio sam sobie wykopał dołek zmieniając politykę prywatności aplikacji WhatsApp. Wydawało się, że użytkownicy nie zaprotestują. A jednak. Zaczęli masowo uciekać od Facebooka i instalować Signal.

Signal stał się najpopularniejszym komunikatorem

Facebook doszedł do wniosku, że skoro jest tak popularny, to dużo mu wolno. Wprowadził zmiany w regulaminie WhatsApp stawiając użytkownikom ultimatum. Albo przekażą im dane takie jak informacje o zakupach, lokalizacji czy finansach, albo nie będą mogli korzystać z komunikatora. Dosłownie, ich konto zostanie usunięte. Na szczęście Facebook nie ma monopolu w tej kwestii i konkurenci również oferują ciekawe aplikacje do komunikacji.

Czytaj też: Oszuści znów podszywają się pod InPost! Uważajcie na te wiadomości
Czytaj też: Telefon Google zyska funkcję przydatną w rozmowach z nieznanymi numerami
Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay

Jedną z nich jest Signal i to właśnie on stał się celem odchodzących od WhatsAppa. Dlaczego? Chodzi tu o bezpieczeństwo, które oferuje aplikacja. Wszystkie nasze dane przechowywane są na smartfonie dzięki szyfrowaniu end-to-end. Dodatkowo Signal pozwala na rozszerzone opcje blokowania śledzenia, a więc coś, co z pewnością pokochają ceniący sobie prywatność.

Jak widzicie Signal znalazł się na pierwszym miejscu pod względem ocen i popularności w Sklepie Google, gdzie ilość pobrań wynosi przeszło 10mln. Podobnie jest też w App Store. I to na całym świecie, a nie tylko u nas.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News