Reklama

Smart i SUVy pójdą w parze. Zapomnicie o słodkich mieszczuchach

Smart i SUVy, przyszłość Smart, suvy Smart

Nowe światło padło właśnie na markę Smart, według którego to nieoczekiwanie miejskie kompakty zostaną zapomniane, a Smart i SUVy pójdą w parze.

Przyszłość, to najwidoczniej Smart i SUVy

Serwis Automotive News donosi, że Smart współpracuje obecnie z Geely nad małym crossoverem opartym na architekturze Sustainable Experience chińskiej firmy. Nic dziwnego, jako że właściciel marki Smart, czyli Daimler, rozpoczął w zeszłym zeszłym roku partnerstwo z Geely.

Czytaj też: Produkcja Forda Mustanga zagrożona przez SUVy?
Czytaj też: SUVy dla Koenigsegg i szanse na terenową Gemerę
Czytaj też: Elektryczne SUVy Ferrari, bo Purosangue będzie tylko początkiem

Jego owocem najwidoczniej będzie przemianowanie producenta małych mieszczuchów na producenta kompaktowych SUVów oraz pochodnych. Potwierdził to szef Smarta, Daniel Lescow, który wytłumaczył magazynowi Automobilwoche, że nowy model Smarta nie zagrozi ofercie Mercedesa, a do nadchodzącego małego crossovera dołączy coś innego, więc najpewniej większy model.

Czytaj też: Volkswagen sprawdził czy Polacy czekają na elektryczne SUVy
Czytaj też: Nowe SUVy Chevroleta doczekają się ulepszeń wydajności
Czytaj też:
Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez… SUVy

Marka widzi w tym szansę na podbój nie tylko Europy, ale też Chin. Finalnie przekształcenie Smarta producenta małych samochodów w producenta SUVów oznacza, że ​​marka straci jedną ze swoich kluczowych cech – niewielki rozmiar swoich samochodów.