WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najdroższa rasa psa? Najwidoczniej ta robotyczna

Według rankingu PetPlan, najwięcej, bo nawet 11000 dolców przyjdzie nam zapłacić za psa, będącego przedstawicielem rasy samojed. Ten nie dorasta jednak nawet do pięt psu Spot o Robot Dynamics.

Jeśli już zorientowaliście się o czym mowa i z zażenowaniem nie uznaliście uznaliście żartu z porównaniem robotycznego psa do tych z krwi i kości za zabawny, to już przechodzę do szczegółów. Znana ze swoich robotów firma Boston Dynamics wreszcie ogłosiła możliwość kupienia robota Spot przez zwyczajnych konsumentów.

Ten upakowany technologią czteronożny, robotyczny przyjaciel jest istnym cudem techniki, co udowodnił po zdalnej i samodzielnej pracy na platformie wiertniczej, w singapurskim parku, szpitalu, a nawet w roli pasterza.

Czytaj też: SUV H2X Snowy potwierdza, że to nie koniec dla samochodów na wodór

Jeśli więc macie chrapkę na Spota od Boston Dynamics, najpierw musicie wpłacić depozyt w wysokości 1000 dolarów i nawet nie wyobrażajcie sobie, że to duża część finalnej ceny. Po poczekaniu 6-8 tygodni będziecie musieli wyłożyć kolejne 73500 dolców, czyli prawie 300000 zł.

Boston Dynamics Spot, zadania dla Spota, zdalne sterowanie Spot, robot Spot Rocos

Kiedy już Spot trafi pod Wasz dach i wyjmiecie go z drewnianego pudła, jego aktywacja nie przysporzy Wam większych problemów, bo robot będzie mógł działać od razu na swoich dwóch wymiennych akumulatorach.

W zestawie znajdziemy też (via Popular Mechanics) kontroler, ładowarkę, wytrzymałą skrzynię do transportu, pakiet oprogramowania Python i gwarancję. Firma zaznacza jednocześnie, że Spot nie został certyfikowany do użytku domowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News