Reklama
aplikuj.pl

Tajemniczy samolot bezzałogowy Speed Racer wkrótce zostanie przetestowany

Tajemniczy samolot bezzałogowy Speed Racer

Według Aviation Week Lockheed Martin, a dokładniej mówiąc, oddział Skunk Works, szykuje swój tajemniczy samolot bezzałogowy Speed Racer do testów.

Samolot bezzałogowy Speed Racer

Speed Racer, to obecnie jedna z tych tajemnic, na temat których krążą tylko plotki, ale wiemy, że jego projekt powstał przy użyciu całkowicie nowego cyfrowego procesu inżynieryjnego znanego jako StarDrive. Nie wiemy jednak dlaczego powstał i jaką formę przyjmuje, choć Lockheed Martin ogłosił go we wrześniu 2020 roku, zachwalając proces inżynieryjny StarDrive.

Czytaj też: Nowe helikoptery dla prezydenta USA, to wydatek 4,95 miliarda dolarów
Czytaj też: Miniatura samolotu transportowego C-17. Z giganta do malucha
Czytaj też: Jak amerykańscy Marines zastąpią czołgi?

Lockheed Martin opracowało nową strategię dbania o cyberbezpieczeństwo

Jako że oddział Skunk Works zbudował kilka dronów, spodziewamy się, że Speed Racer jest solidnym kawałem sprzętu, który wkrótce rozpocznie swoje testy naziemne. Te zazwyczaj obejmują obserwację i testowanie niezawodności, sprawdzanie nietypowych drgań i przenoszenie hipotetycznych ładunków, a następnym krokiem są rzeczywiste testy w locie.

Czytaj też: Pociski Harpoon powracają do okrętów podwodnych po 25 latach
Czytaj też: USA wysłało bombowce B-1B do Norwegii z powodu Rosji
Czytaj też:
DARPA opracowuje wojskowy dron LongShot z pociskami

W tym momencie nie wiemy nic o Speed ​​Racer, a sama nazwa niekoniecznie musi oznaczać, że głównym elementem tego drona będzie szybkość. Więcej dowiemy się w ciągu kolejnych miesięcy, ale są szanse, że ten projekt, to pierwszy owoc inżynierii cyfrowej Lockheed Martin, który potwierdzi zaletę tego procesu projektowania.