Reklama
aplikuj.pl

Takie zdjęcia robi vivo X60 Pro+? Ciężko w to uwierzyć

premiera Vivo X60

vivo podgrzewa atmosferę przed premierą vivo X60 Pro+ i pokazuje zdjęcia wykonane smartfonem. Co prawda niemal na pewno przeszły one agresywną obróbkę, ale i tak robią wrażenie.

vivo X60 Pro+ będzie miał mocarny aparat

vivo X60 Pro+ będzie pierwszym smartofnem firmy, którego aparat powstał we współpracy z legendarna marką Zeiss. Aparat główny będzie wyposażony w sensor ISOCELL GN1 o rozdzielczości 50 Mpix. Cechuje go bardzo duży rozmiar pojedynczego piksela – 1,2µm, który może urosnąć do 2,4µm w ramach łączenia pikseli 4w1.

Czytaj też: vivo i Zeiss ogłaszają współpracę przy vivo X60

Dalej będziemy mieć aparat szerokokątny o rozdzielczości 48 Mpix oraz peryskopowy zoom z ogniskową 125mm, który zaoferuje 5-krotny zoom optyczny. Uzupełnieniem będzie czujnik głębi ostrości oraz usprawniona technologia z modelu vivo X50 (w Polsce X51), czyli stabilizacja obrazu wzorowana na gimbalu. Nie jedna, a podwójny – w aparacie głównym oraz teleobiektywie.

Obiektywy aparatów mają być pokryte antyrefleksyjną powłoką ZEISS T*.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 Ultra od środka. Wymiana ekranu nie jest prosta

Jeśli to faktycznie zdjęcia z vivo X61 Pro+, to musiały widzieć dużo Photoshopa

Vivo przekonuje, że poniższe zdjęcia zostały wykonane za pomocą vivo X60 Pro+ przy użyciu technologii łączenia pikseli. Jeśli faktycznie tak się stało, to zdjęcia musiały przejść bardzo agresywną obróbkę. Wskazują na to nienaturalnie piękne kolory.

Czytaj też: Test Vivo X51 5G – jeden z lepszych smartfonów 2020 roku

Czy faktycznie są to zdjęcia wykonane smartfonem? Raczej tak. Jeśli otworzymy je w pełnej rozdzielczości (do zobaczenia pod tym adresem) to dostrzeżemy sporo mankamentów. Ale już w mniejszej wersji (poniżej) robią ogromne wrażenie.

vivo x60 pro+ zdjęcia
vivo x60 pro+ zdjęcia
vivo x60 pro+ zdjęcia
vivo x60 pro+ zdjęcia
vivo x60 pro+ zdjęcia

vivo X60 Pro+ mógłby trafić do Europy…

vivo X60 Pro+ traktuje jako swego rodzaju wyrocznię co do tego, jak będzie wyglądać rynek smartfonów w 2021 roku. Jeśli vivo utrzyma politykę chińskich producentów z 2020 roku, vivo X60 Pro+ nie trafi do Europy, nawet w wersji X61 Pro+ i zamiast niego dostaniemy wariant bez plusa ze słabszym aparatem. Zmiana tego podejścia da nam nadzieję na to, że najlepsze chińskie smartfony może w końcu zaczną być sprzedawane w Europie.

Czytaj też: Aparaty w smartfonach w 2020 roku zrobiły krok w tył

Premiera vivo X60 Pro+ odbędzie się 21 stycznia.