Reklama
aplikuj.pl

Volkswagen wspomina przeszłość Beetle, czyli Type 1

wspomina przeszłość Beetle, Volkswagen Type 1, przeszłość Beetle

Początkowo „prestiżowy projekt nazistów” jeszcze przed II wojną światową, a później Type 1, którego produkcję rozpoczęto 27 grudnia 1945 roku. Przypominamy to dlatego, że u schyłku 2020 roku Volkswagen wspomina przeszłość Beetle.

Przeszłość Beetle, czyli 75 lat za nami

Wspomniana produkcja ruszyła od razu po przejęciu powiernictwa nad ówczesną firmą Volkswagenwerk GmbH przez brytyjski rząd wojskowy w czerwcu 1945 roku. Fabryka firmy została w znacznym stopniu zniszczona podczas wojny, ale zamówienie brytyjskiego rządu wojskowego na 20000 pojazdów w sierpniu 1945 roku w zagwarantowało jej przyszłość. Tak narodził się legendarny Beetle.

Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: 
Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce
Czytaj też: 
Elektryczny SUV coupe Volkswagena, to jednak ID.4 GTX

Z okazji 75-lecia tego samochodu, w nowym komunikacie prasowym Volkswagen wspomina jego narodziny. Nic dziwnego, jako że to drugi najlepiej sprzedający się samochód na świecie, który w ostatnich dniach 1945 roku powstał w nakładzie 55 egzemplarzy, a w 1946 roku miesięcznie z linii produkcyjnej wyjeżdżało około 1000 sztuk.

Czytaj też: Elektryczny SUV Volkswagena na bazie ID Roomzz nadchodzi
Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen
Czytaj też: 
Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane

Rok później Volkswagen ustanowił swój system sprzedaży i obsługi posprzedażnej i zaczął eksportować Garbusa poza Niemcy, koncentrując się głównie na sprzedaży dla ogółu społeczeństwa. Tak dekadę od rozpoczęcia produkcji milionowy egzemplarz Beetle (wtedy jeszcze Type 1) zjechał z linii montażowej.

Volkswagen definitywnie zaprzestał produkcji VW Beetle dopiero w 2003 roku, po wyprodukowaniu 21529464 egzemplarzy, w tym około 15,8 miliona w Niemczech.