Reklama
aplikuj.pl

Zrobotyzowana kuchnia Moley za 1,25 miliona przygotuje Wam obiad marzeń

Zrobotyzowana kuchnia Moley, kuchnia Moley

Co powiecie na zautomatyzowane przyrządzanie posiłków? Zrobotyzowana kuchnia Moley właśnie to osiągnęła w ciągu ostatnich sześciu lat rozwoju i teraz oferuje swoje osiągnięcie na rynku konsumenckim.

Zrobotyzowana kuchnia Moley

Centralnym elementem Moley jest para robotycznych ramion, które zwisają z pojedynczej ramy, która przesuwa się nad blatami i garnkami za sprawą systemu szyn na suficie. Opracowane we współpracy z niemieckim specjalistą od robotów Schunk, te zręczne dłonie radzą sobie ze specjalnymi przyborami kuchennymi, płytą indukcyjną i całym procesem gotowania, które kończą wielkim sprzątaniem.

Czytaj też: Roboty iRobot Roomba i3 trafiają na polski rynek
Czytaj też: Ruszyły testy opancerzonego robota Type-X Milirem
Czytaj też: Robot odczuwający empatię? Poczyniono pierwsze kroki w stronę przełomu

Cały system bazuje jeszcze na optycznych kamerach i szeregu czujników, które mapują składniki, naczynia kuchenne i inne elementy systemu. Przepisy, do których dostęp ma zrobotyzowana kuchnia Moley pochodzą prosto od profesjonalnych szefów kuchni, którzy zapewniają systemowi dokładne wskazówki. Właściciele robotów mogą jednak ich zastąpić, nagrywając własne podboje kulinarne.

Właściciel domu kontroluje kuchnię za pomocą dużego ekranu dotykowego, który zawiera wszystkie różne przepisy z możliwością dostosowywania potraw specjalnie pod siebie. Poza ramionami zrobotyzowana kuchnia Moley oferuje specjalnie zaprojektowaną kompleksową instalację, która obejmuje urządzenia, szafki i narzędzia (via New Atlas).

Czytaj też: Pszczelarze! Oto automatyczny robot do kontroli ulów
Czytaj też: Test robota sprzątającego Yeedi K700
Czytaj też:
Robot Ariel zadba o czystość Waszych basenów

Różne projekty oznaczają różne ceny, ale firma Moley szacuje, że instalacja premium „Moley R” będzie kosztować około 248000 funtów, czyli jakieś 1,25 miliona złotych.