Firma BMW stawia na druk 3D i wychodzi jej to świetnie

BMW stawia na druk 3D, druk 3D BMW, BMW drukowanie

BMW zorganizowało ostatnio konferencję poświęconą procesowi produkcji w firmie, który zdecydowanie idzie z duchem czasu. BMW stawia na druk 3D i ma się czym chwalić.

Druk 3D w wydaniu BMW

Drukowanie przestrzenne jest obecnie dla BMW ważną częścią linii produkcyjnych, której poświęca się ogrom mocy przerobowej i nic dziwnego, jako że ciągnie za sobą całą masę zalet. Misją firmy związaną z drukiem 3D jest:

Generowanie maksymalnych benefitów dla klientów z użyciem drukowania przestrzennego kompleksowo i ekonomicznie od pomysłu do końca cyklu życia produktu.

Czytaj też: BMW zmienia przeznaczenie fabryk przez elektryczne samochody
Czytaj też: BMW musiało przeprosić, bo niektórzy nie potrafią zrozumieć zmian
Czytaj też: Grupa BMW nagrodzona za rozwój elektrycznych samochodów

BMW za pomocą druku 3D tworzy elementy ozdobne do limitowanych modeli samochodów i tych zwyczajnych, jak również części zamienne i konstrukcyjne dla podwozia. Wszystko tradycyjne zaczyna się od cyfrowego projektu, który po przejściu całej masy etapów i prototypów, wreszcie trafia do masowej produkcji w drukarkach 3D.

Czytaj też: Spójrzcie na nowy motocykl BMW S 1000 R
Czytaj też: BMW uczy driftowania samochodem z napędem na tylne i wszystkie koła
Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje BMW X1 nowej generacji razem z elektrycznym iX1

Jak więc można zobaczyć, BMW stawia na druk 3D nie bez powodu i nie bez powodu wiąże z nim spore oczekiwania. Dzięki tej metodzie produkcji firma zyskała narzędzie do obniżenia kosztów, poprawienia jakości produkcji, zmniejszenia skomplikowania niektórych elementów i tworzenia ich znacznie bardziej zaawansowanych wersji. Przykładem tego może być m.in. MINI John Cooper Works GP.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News