Reklama
aplikuj.pl

Test obudowy Cooler Master MasterBox MB511 ARGB

test Cooler Master MasterBox MB511 ARGB, recenzja Cooler Master MasterBox MB511 ARGB, review Cooler Master MasterBox MB511 ARGB, opinia Cooler Master MasterBox MB511 ARGB

Kolejna obudowa pojawiająca się na łamach Whatnext to Cooler Master MasterBox MB511 ARGB. To konstrukcja, która jest dosyć podobna do jednej ze wcześniej przeze mnie testowanych.

Specyfikacja i wygląd Cooler Master MasterBox MB511 ARGB

Obudowa oparta jest o tę samą konstrukcję co Cooler Master Masterbox TD500 Mesh White. W związku z tym, w tym tekście skupię się głównie na różnicach.

Cooler Master MasterBox MB511 ARGB ma trochę inne wymiary i wagę. Wynoszą one 496 x 217 x 469 mm i 6,59 kg. Najważniejsze zmiany dotyczą jednak przedniego panelu.

Ten jest całkowicie inny, choć dalej jest wykonany z siatki mesh. Tym razem jednak po bokach i na dole znajdują się dodatkowe ofiltrowane otwory. Filtry można wyjąć i wyczyścić, co jest sporym plusem. Po zdjęciu panelu widoczne są trzy wentylatory ARGB – całość naprawdę nieźle wygląda. Poza tym pozostałe części zewnętrznego wyglądu są identyczne jak u poprzednika. No może z wyjątkiem koloru – tym razem mamy do czynienia z czarną obudową.

Czytaj też: Test obudowy Cooler Master Masterbox TD500 Mesh White
Czytaj też: Test obudowy Deepcool Macube 110
Czytaj też: Test obudowy Cooler Master Masterbox Q300L

Wnętrze pod wieloma względami przypomina te w Cooler Master Masterbox TD500 Mesh White, ale jest kilka zmian. Na piwnicy jest dodatkowe miejsce na dysk 2,5 cala. Nie ma także wycięcia na zasilacz, co akurat dla mnie jest plusem. Poza tym nie ma gumowych przelotek na otworach na okablowanie. To tak naprawdę wszystkie zmiany.

Z ważniejszych rzeczy wspomnę jeszcze o obecności kontrolera ARGB, który możecie podłączyć do przycisku reset albo bezpośrednio z niego sterować podświetleniem. W obudowie zmieścicie też karty graficzne do 410 mm i chłodzenia procesora do 165 mm. jest też miejsce z przodu i na górze na radiator 360 mm.

Metodologia:

  1. Wentylator na procesorze ustawiłem na 100% maksymalnych obrotów.
  2. Wentylatory na karcie graficznej ustawiłem na 55% maksymalnych obrotów.
  3. Głośność zmierzyłem przy zamkniętej obudowie z odległości 20 cm od środka lewego boku – tło wynosiło 33 dBA.
  4. Testy obciążenia przeprowadziłem za pomocą OCCT Linpack + FurMark + CrystalDiskMark – temperatura otoczenia to 22°C.
  5. Temperatury to maksymalne wartości uzyskane podczas testów.
Platforma testowa
Procesor
AMD Ryzen 5 2600X @ 3,8 GHz
Chłodzenie
SilentiumPC Fera 3 RGB
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
Asus TUF X470-Plus Gaming
Karta graficzna
Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC
Pamięć RAM
Team Group T-Force Vulcan Z 8GB 3000 MHz CL16
M.2
LiteOn MU X1 256 GB
Zasilacz
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz

Testy Cooler Master MasterBox MB511 ARGB

Wyniki testów są praktycznie identyczne jak w modelu Cooler Master Masterbox TD500 Mesh White. Nie ma jednak tutaj zaskoczenia – konstrukcja jest praktycznie identyczna. Oznacza to niskie temperatury przy trochę większej głośności. Obudowa oferuje więc bardzo dobry przepływ powietrza i konstrukcja z przednim panelem mesh bardzo dobrze sprawdza się w praktyce.

Czytaj też: Test obudowy Genesis Titan 303
Czytaj też: Test obudowy Krux Pallas
Czytaj też: Test obudowy Krux Astral

Podsumowanie testu Cooler Master MasterBox MB511 ARGB

Cooler Master MasterBox MB511 ARGB kosztuje ok. 340 zł. W tej cenie jest to znakomity wybór. Obudowa oferuje dobre możliwości montażowe sprzętu, a przy tym bardzo dobrze wygląda.

Przedni panel mesh w połączeniu z trzema wentylatorami zapewnia znakomity przepływ powietrza. Możecie jednak rozważyć dokupienie dodatkowego śmigła na tył obudowy. System zarządzania okablowaniem dobrze sprawdza się praktyce, choć tym razem nie ma gumowych przelotek.

Czytaj też: Test obudowy XPG Battlecruiser
Czytaj też: Test podzespołów Fractal Design – obudowa, zasilacz i AiO w jednym zestawie
Czytaj też: Test obudowy Deepcool Matrexx 55 V3 ADD-RGB 3F

Tak naprawdę jedyny minus to przednia siatka mesh robiąca od razu za filtr (choć po bokach i na dole przedniego panelu są normalne filtry przeciwkurzowe) oraz ciężko dostępny dolny filtr. Są to jednak tylko szczegóły.

Cooler Master MasterBox MB511 ARGB w swojej cenie jest bardzo dobrym wyborem i z czystym sumieniem mogę polecić Wam jego wybór.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.