WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczny pickup Rivian R1T. Znamy szczegóły konkurencji dla Cybertrucka Tesli

Elektryczny pickup Rivian R1T. Znamy szczegóły konkurencji dla Cybertrucka Tesli

Dotarły do nas zupełnie nowe informacje na temat elektrycznego pickupa Rivian R1T, który zawalczy z Cybertruckiem Tesli, kiedy oba pojawią się na rynku.

Elektryczny pickup Rivian R1T – nowe szczegóły

Tak naprawdę cenę R1T poznaliśmy rok temu, kiedy to Rivian ogłosił podstawowy pułap 69000 dolarów, ale przez konkurencję, firma musiała jakoś zareagować. Dlatego przed ruszeniem z zamówieniami oraz konfiguratorami w przyszłym tygodniu, Rivian ujawnił nowe szczegóły na temat pickupa R1T.

Czytaj też: Rivian stworzył specjalne elektryczne dostawczaki dla Amazonu
Czytaj też: Ten elektryczny pickup Rivian przekona Was do elektrycznej potęgi
Czytaj też: Nawet pomimo pandemii Rivian radzi sobie dobrze

Teraz wiemy, że w wersji Explore, która pojawi się w 2022 roku, będzie wymagał od klientów wyłożenia 67500$, a za limitowane wydanie Launch Edition debiutujące w czerwcu 2021 roku już 75000$.

Czytaj też: Rivian Mesjaszem na rynku EV. Tym razem pomoże marce Lincoln
Czytaj też: Czy manewr rodem z czołgów w samochodach Rivian ma sens?
Czytaj też: Spójrzcie, co ma wspólnego elektryczny R1T i R1S Riviana z czołgiem

W tym samym roku, co podstawowa wersja Explore, Rivian ruszy też z dostawami wydania Adventure w cenie 75000$. Wszystkie z nich będą dzierżyć akumulator o zasięgu ponad 480 km. Więcej szczegółów poznamy już niebawem (via Electrek).

Warto przypomnieć, że najciekawszym i najwydajniejszym Cybertrucka jest wersja z trzema silnikami, która wyciągnie z kieszeni chętnych 69900$. Ta zagwarantuje już osiągi rodem ze supersamochodów, a mowa tutaj o przyspieszeniu do setki w około 3 sekundy, zasięgu ponad 800 km na jednym ładowaniu.