Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły o elektrycznym SUVie Rivian R1S

elektryczny SUV, Rivian R1S, SUV Rivian, SUV R1S

Wczoraj poznaliśmy szczegóły na temat elektrycznego pickupa R1T, a dziś firma postanowiła postąpić podobnie z elektrycznym SUVem Rivian R1S.

Elektryczny SUV Rivian R1S

Już wiemy, że R1S Riviana dorwiemy w cenie od 70000 do 77500 dolarów i w poniekąd trzech wersjach. Ten elektryczny SUV będzie kierowany do klientów poszukujących dozy luksusu, zwiastując konkurencję dla Cadillaca Escalade, czy Navigatora od Lincoln.

Czytaj też: Elektryczny pickup Rivian R1T. Znamy szczegóły konkurencji dla Cybertrucka Tesli
Czytaj też: Czy manewr rodem z czołgów w samochodach Rivian ma sens?
Czytaj też: Spójrzcie, co ma wspólnego elektryczny R1T i R1S Riviana z czołgiem

Wszystkie wersje R1S będą posiadać dwa formaty akumulatorów – jeden okazalszy i drugi nieco mniej, ale to dopiero po 2022 roku. Obecnie wszystkie trzy wydania będą bazować na pakiecie, zapewniającym zasięg ponad 480 km na jednym ładowaniu.

Tak więc, R1S w podstawie będzie znany jako model Explore, którego dostawy ruszą w styczniu 2022 roku, jak zresztą dostawy wydania Adventure. To jednak może trafić do szczęśliwców już w sierpniu 2021 roku w bogatszym, limitowanym wydaniu Launch Edition w tej samej cenie. Chętni muszą po prostu się pośpieszyć.

Czytaj teżRivian stworzył specjalne elektryczne dostawczaki dla Amazonu
Czytaj też: Ten elektryczny pickup Rivian przekona Was do elektrycznej potęgi
Czytaj też: Nawet pomimo pandemii Rivian radzi sobie dobrze

Każdy z modeli będzie wyposażony w system Rivian Driver+, zapewniający funkcje bezpieczeństwa i wspierający bezprzewodowe aktualizacje, a pod kątem miejsca R1S będzie oferował konfigurację dla pięciu lub siedmiu pasażerów na pokładzie, którzy poczują moc czterech silników elektrycznych.