Reklama
aplikuj.pl

Gry jak Hitman 3. W co zdążycie zagrać przed premierą tytułu?

gry jak hitman 3

Fani Hitman 3 już teraz szykują się do kolejnej odsłony ich zabójczej serii. Zanim jednak przystąpią do zabawy – mogą sprawdzić się w innej, podobnej produkcji.

Nowy Hitman 3 zadebiutuje 20 stycznia 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, PlayStation VR, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, PC oraz Nintendo Switch (chmura). Każdy zagra zatem tak jak lubi. Ale zanim zaczniecie eliminować cele, zawsze można spróbować podobnych gier do słynnego łysola. Co warto sprawdzić jeśli jeszcze nie graliście? Oto trzy serie, którymi warto się zainteresować

Czytaj też: Najciekawsze książki na temat gier wideo
Czytaj też: Najlepsi bohaterowie gier 2020
Czytaj też: Najbardziej irytujące problemy Xbox Series X

Dishonored

Dishonored pozwala na to samo co Hitman. Wasz cel do wyeliminowania zazwyczaj schowany jest za kilkoma murami, zabezpieczeniami i przeciwnikami. I wiecie co jest najlepsze? Każdy poziom można przejść tak, że nawet nikt się nie domyśli, iż byliście na „akcji”. A niektórych przeciwników zamiast zabijać możemy tak zdyskredytować, że również stracą swoje poparcie.

To wszystko będziecie odgrywać w niezwykłym świecie, którego styl architektoniczny do dziś budzi we mnie bardzo miłe wspomnienia. A jak doliczyć do tego nie najgorszą historię w każdej odsłonie, która to wszystko spina – gra idealna. W końcu za coś dostała te oceny 10/10.

Polecam zagrać w: Dishonored, Dishonored 2, Dishonored: Death of the Outsider (samodzielny spin-off). Najlepiej zacząć od pierwszej części, ale jak ktoś chce to ewentualnie może rozpocząć przygodę od dwójki.

Czytaj też: Najbardziej irytujące problemy PS5
Czytaj też: Jak szybciej pobierać gry na PS5?
Czytaj też: PSVR na PS5 – jak włączyć? Jakie różnice w grach?

Sniper Elite

Wolicie coś z widokiem trzecioosobowym? To co powiecie na rolę snajpera, który musi wyeliminować kilka celów? Czy zrobi to zrzucając coś na ich głowę, strzałem w głowę (lub inną część ciała) lub w spotkaniu twarzą w twarz – to już zależy od Was. Jak w Hitmanie.

Zanim jednak dotrzemy do celu czeka na nas długa droga do przebycia. Tutaj też możemy spróbować przemknąć niezauważeni lub zrobić masakrę karabinem snajperskim. Choć w tym przypadku fabuła gra małą rolę to jednak sama piaskownica, do której trafiamy jest wystarczająco urozmaicona atrakcjami, aby spędzić w niej kilkanaście godzin przed Hitman 3.

Polecam zagrać w: Sniper Elite 3, Sniper Elite 4. Dlaczego poprzednie odsłony nie? Jak dla mnie trochę zbyt bardzo się już zestarzały i nie oferują aż tylu opcji zabawy na mapach.

Czytaj też: Tryb bezpieczny PS5. Jak uruchomić, co daje?
Czytaj też: Jak przenieść zapis z PS4 na PS5?
Czytaj też: Dirt 5 to gra dla osób, które nie grają. Dlaczego nextgenowa wersja też jest popsuta?

Sniper Ghost Warrior

A tak! Polska seria również może się tutaj sprawdzić idealnie. Sniper Ghost Warrior moim zdaniem jeszcze bardziej przypomina Hitmana, a najnowsza część Contracts, to już silna inspiracja właśnie seria Io Interactive! Masa broni, otwarta przestrzeń z kontraktami do wykonania – poczujecie się jak w domu. Radzę jednak grać na PC lub nowej generacji konsol, bo CryEngine nie do końca radzi sobie na Xbox One i PS4.

Polecam zagrać w: Sniper Ghost Warror 3 jeśli chcecie podejście trochę bardziej w stylu Call of Duty – tutaj fabuła jest ważnym elementem rozgrywki, a i kilka oskryptowanych sekwencji sie znajdzie. Można też zagrać w Sniper Ghost Warrior Contracts – odsłonę bardziej w stylu Hitmana – większy nacisk jest tutaj na otwarte lokacje niż fabułę.