Reklama
aplikuj.pl

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021 zalicza odświeżenie

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021, odświeżenie Bentley Bentayga 2021, Bentley Bentayga 2021, Bentley Bentayga Hybrid

Bentley ma wielki plan elektryfikacji swoich modeli do 2023 roku i stworzenia pierwszego BEV w 2025 roku. W tym z kolei elektryczną przygodę marki rozpoczął hybrydowy Bentley Bentayga 2021.

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021

W rzeczywistości spalinowe modele po aktualizacjach są już z nami, a mowa tutaj o Bentley Bentayga 2021 oraz wersji Speed 2021. Odświeżenie hybrydowego wydania tego luksusowego SUVa nie zaskakuje więc nas specjalnie w kwestii wyglądu.

Czytaj też: Zwierzchnictw Audi nad Bentleyem skomentował prezes firmy
Czytaj też: Świąteczny Bentley Reindeer Eight, czyli Flying Spur dla Mikołaja
Czytaj też: Prototyp Bentley Bacalar ruszył w testowe tango

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021 oferuje połączenie 3,0-litrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego (ten jest umieszczony w przekładni między skrzynią biegów a silnikiem spalinowym) o łącznej mocy 449 koni mechanicznych i 700 Nm momentu obrotowego. Hybrydowy układ napędowy typu plug-in zapewnia mu 50-kilometrowy zasięg przy zerowej emisji w oparciu o cykl NEDC, ale już 862-kilometrowy w trybie wspomagania.

Firma Bentley obiecuje, że bateria litowa o pojemności 17,3 kWh, składająca się ze 168 pojedynczych ogniw zachowa swoje właściwości przez 160000 kilometrów lub osiem lat. Pełne naładowanie zestawu zajmuje około dwóch i pół godziny, a świetna funkcja Bentley Hybrid Efficiency Navigation zapewnia kierowcom bezpośrednią informację zwrotną podczas naciskania pedału gazu w kwestii tego, kiedy napęd angażuje tylko elektryczny silnik i kiedy ten spalinowy wchodzi do gry.

Czytaj też: Bentley i Audi zżyją się jeszcze bardziej. Co z Lamborghini i Ducati?
Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?
Czytaj też:
Pierwszy Bentley Blower 1929 już ukończony

Ulepszenia na nowy rok modelowy obejmują bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto w standardzie, a także w pełni cyfrowy zestaw wskaźników.