Hybrydowy Bentley Bentayga 2021 zalicza odświeżenie

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021, odświeżenie Bentley Bentayga 2021, Bentley Bentayga 2021, Bentley Bentayga Hybrid

Bentley ma wielki plan elektryfikacji swoich modeli do 2023 roku i stworzenia pierwszego BEV w 2025 roku. W tym z kolei elektryczną przygodę marki rozpoczął hybrydowy Bentley Bentayga 2021.

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021

W rzeczywistości spalinowe modele po aktualizacjach są już z nami, a mowa tutaj o Bentley Bentayga 2021 oraz wersji Speed 2021. Odświeżenie hybrydowego wydania tego luksusowego SUVa nie zaskakuje więc nas specjalnie w kwestii wyglądu.

Czytaj też: Zwierzchnictw Audi nad Bentleyem skomentował prezes firmy
Czytaj też: Świąteczny Bentley Reindeer Eight, czyli Flying Spur dla Mikołaja
Czytaj też: Prototyp Bentley Bacalar ruszył w testowe tango

Hybrydowy Bentley Bentayga 2021 oferuje połączenie 3,0-litrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego (ten jest umieszczony w przekładni między skrzynią biegów a silnikiem spalinowym) o łącznej mocy 449 koni mechanicznych i 700 Nm momentu obrotowego. Hybrydowy układ napędowy typu plug-in zapewnia mu 50-kilometrowy zasięg przy zerowej emisji w oparciu o cykl NEDC, ale już 862-kilometrowy w trybie wspomagania.

Firma Bentley obiecuje, że bateria litowa o pojemności 17,3 kWh, składająca się ze 168 pojedynczych ogniw zachowa swoje właściwości przez 160000 kilometrów lub osiem lat. Pełne naładowanie zestawu zajmuje około dwóch i pół godziny, a świetna funkcja Bentley Hybrid Efficiency Navigation zapewnia kierowcom bezpośrednią informację zwrotną podczas naciskania pedału gazu w kwestii tego, kiedy napęd angażuje tylko elektryczny silnik i kiedy ten spalinowy wchodzi do gry.

Czytaj też: Bentley i Audi zżyją się jeszcze bardziej. Co z Lamborghini i Ducati?
Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?
Czytaj też:
Pierwszy Bentley Blower 1929 już ukończony

Ulepszenia na nowy rok modelowy obejmują bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto w standardzie, a także w pełni cyfrowy zestaw wskaźników.