WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Josh Brolin dołącza do obsady Diuny

Denis Villeneuve werbuje kolejną gwiazdę Marvela. Tym razem to wcielający się w Thanosa, Josh Brolin, dołącza do obsady Diuny. Powiększa tym samym imponującą już listę aktorów.

Trzeba przyznać, że jeśli ekranizacja powieści Franka Herberta będzie tak dobra, jak jej obsada, to szykuje nam się hit. Denis Villeneuve gromadzi do swojego projektu same gwiazdy. Tym razem to nominowany do Oscara Josh Brolin dołącza do obsady Diuny. Aktor wcieli się w postać Gurneya Hallecka, który jest mistrzem fechtunku, minstrelem, a przede wszystkim wiernym przyjacielem rodu Atrydów.  W wersji z 1984 roku w tej roli wystąpił Patrick Stewart.

Josh Brolin dołącza do obsady Diuny

Czytaj też: Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat

Prócz niego w obsadzie znalazł się również Oscar Isaac, który wcieli się w Księcia Leto Atrydę. W filmie wystąpi też: Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Stellan Skarsgard jako Baron Harkonnen, Dave Bautista jako Bestia Rabban i Charlotte Rampling jako Wielebna Matka. A także Zendaya jako Chani i Javier Bardem jako Stilgar. W roli głównej zaś zobaczymy Timothée’ego Chalamet’a jako Paula Atrydę.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis. Głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda. Po zamachu stanu chłopak ucieka trafiając na koczowniczy lud wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko ludziom odpowiedzialnym za zamach.

Produkcja Diuny podobno ma ruszyć jeszcze tej wiosny. Zdjęcia będą kręcone w Budapeszcie i Jordanii. Daty premiery na razie nie ustalono.

Czytaj też: Ten złoczyńca może pomóc pokonać Thanosa

Źródło: cbr.com