Reklama

Ten złoczyńca może pomóc pokonać Thanosa

Najnowsza teoria o Avengers: Endgame

Ten złoczyńca może pomóc pokonać Thanosa

Z oficjalnego streszczenia fabuły Avengers: Endgame wiemy, że nasi bohaterowie będą chcieli pokonać Szalonego Tytana bez względu na cenę, jaką zostaną zmuszeni zapłacić. Najnowsza teoria mówi, że w Endgame pokaże się nowy złoczyńca i to on może pomóc pokonać Thanosa.

Pisaliśmy już o teoriach mówiących, że w Avengers 4 ktoś inny będzie prawdziwym złoczyńcą. Wówczas chodziło o Dormammu, który miałby wykorzystać nieobecność superbohaterów i chcieć wciągnąć Ziemię do swojego Mrocznego Wymiaru. Najnowsze spekulacje użytkownika Reddita ak2sup dotyczą podobnej kwestii. Według niego jednak to nie Dormammu, a Kronos będzie prawdziwym złoczyńcą. Co ciekawe, jednoczenie to właśnie on miałby pomóc pokonać Thanosa.

Czytaj też: Spinoffy Gry o Tron obejrzymy dopiero po premierze prequela

Kronos pojawi się w Endgame?

Jego teoria łączy się z pierwszymi plotkami, jakie pojawiły się na temat Endgame. Niedługo po premierze Infinity War Jim Starlin powiedział, że jeszcze jedna jego postać pojawi się w Avengers 4. Już wówczas fani stawiali na Kronosa. I to właśnie on miałby pomóc pokonać Thanosa. Z komiksów wiadomo, że jest na tyle potężny, by móc odwrócić skutki pstryknięcia. Potrafi, między innymi, sprawować kontrole nad duszami i tworzyć ciała z materii nieożywionej, a także wpływać na linie czasowe. Co ciekawe, jest również dziadkiem Thanosa.

Ten złoczyńca może pomóc pokonać Thanosa

Według ak2sup Kronos miałby być uwięziony w Świecie Kwantowym, w mieście, które podobno było widać w filmie Ant-Man i Osa. Gdy superbohaterowie znajdą się w tym wymiarze pomogą mu się z niego wydostać, a on pomoże im pokonać Thanosa. Dopiero po tym ujawni swoje prawdziwe oblicze. Teoria ma wiele sensu, zwłaszcza patrząc na fakt, że Endgame ma stanowić zakończenie a zarazem wstęp do nowej fazy MCU. Kronos mógłby stanowić pewnego rodzaju łącznik między znanym nam uniwersum z planowaną produkcją The Eternals, bo dziadek Szalonego Tytana należy właśnie do tej rasy.

Należy pamiętać, że to tylko spekulacje. Są one bardzo ciekawe i mają wiele sensu, ale nadal nie są to oficjalne informacje O tym, co tak naprawdę wydarzy się w Avengers: Koniec Gry dowiemy się 25 kwietnia, podczas premiery.

Czytaj też: Alternatywny wygląd złoczyńców Marvela. Zobaczcie fascynujące grafiki!

Źródło: bgr.com