WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie Mercedes-AMG S63e 2022

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie Mercedes-AMG S63e 2022

Nowy Mercedes-AMG S63e na 2022 rok modelowy doczekał się pierwszej nieoficjalnej sesji zdjęciowej podczas swoich testowych wojaży.

Zakamuflowany Mercedes-AMG S63e 2022

Z tego co wiemy, Mercedes-AMG S63e 2022 nie odejdzie daleko od Klasy S nowej generacji, więc ten prototyp owinięty kamuflażem jako-tako jest nam znany. Jego wygląd sugeruje ponadto, a mowa tutaj o poczwórnych wylotach spalin, kratce Panamericana i masywnych oponach, że nie będzie to taka przeciętna Klasa S.

Czytaj teżPokaz możliwości nowego Mercedes-AMG GT Black Series 2021
Czytaj też: 
Nie SUV ani kombi jest idealny na długą podróż. Jest nim Mercedes V 300d
Czytaj też: 
Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni

Jak to w wydaniu AMG, ten model będzie zachwycał mocą i wszystkie plotki wspominają o układzie hybrydowym o szalenie wysokiej wydajności. Obecne wydanie S580 (na samej górze wpisu) oferuje już 469 koni mechanicznych ze swojego V8 z podwójnym turbodoładowaniem, ale AMG w S63 połączy go z silnikiem elektrycznym, co podbije moc do łącznie prawie 700 KM.

To przynajmniej jedna z opcji. Drugą jest to, że Mercedes-AMG S63e 2022 osiągnie ponad 800 koni mechanicznych, ale to najpewniej czeka wydanie S73e, a więc to z najwyższej półki.

Czytaj też: Mercedes zapowiada najwydajniejszy elektryczny samochód na świecie
Czytaj też: Mercedes bez litości potraktuje swoje silniki i manualne skrzynie
Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży

W tej chwili źródła serwisu Motor1 wskazują na ujawnienie w pierwszej połowie 2021 roku z datą sprzedaży pod jego koniec jako model na 2022 rok modelowy.