WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy tygodnia – gry [16.02.2020]

Zapraszamy na kolejne podsumowanie tygodnia. A w nim garść nowych informacji oraz najciekawsze wieści z ostatnich siedmiu dni.

PlayStation VR 2.0 tuż po PlayStation 5

Najnowsze doniesienia potwierdzają, to co przecieki zdradziły już kilka miesięcy temu. PlayStation VR 2.0 na pewno pojawi się na rynku, ale nie stanie się to wraz z premierą PlayStation 5. Sony zamierza wypuścić lepszą wersję gogli jakiś czas po wydaniu konsoli nowej generacji.

DICE po cichu upiększyło Battlefront 2

Tego się nie spodziewałem. Okazuje się, że niektórzy wielcy producenci dbają o grafikę w swoich tytułach nawet długo po premierze. Samemu mam wrażenie, że GRID jakiś czas temu bardzo wypiękniał na konsolach, a tutaj mamy potwierdzenie zmian w Star Wars Battlefront 2.

The Division 2 jak za darmo

Znajomi już dają znać, że podczas logowania do The Division 2 natrafiają na krótkie kolejki, które powoli wpuszczają graczy na serwer. Nie dziwne jeśli gra jest dostępna prawie za darmo.

Cichy jak PlayStation 5

Jedna z największych bolączek PlayStation 4 ma nie powrócić w PlayStation 5. Konsola Sony ma podobno wyjątkowo drogie elementy związane z chłodzeniem sprzętu. I dobrze. Coś w końcu trzeba z tym zrobić.

Deweloperzy The Last of Us: Part 2 są pewni swego

The Last of Us: Part 2 to tytuł, który przedefiniuje to czym są gry AAA. Jeśli deweloperzy otwarcie piszą sobie takie rzeczy w social mediach, to albo mają dość mocno wybujałe ego lub są tak pewni swego. Szykuje się gra 11/10?

Dying Light 2 daleko, ale porządne

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się również czegoś o polskim Dying Light 2. Tytuł uciekł nam z premierą na… no właśnie, tego nie wiadomo. Ale za to poznaliśmy szczegóły działania linki z hakiem. Ma być znacznie lepiej. Ręczy za to deweloper, który przegrał w jedynkę tysiące godzin.

Epic Games Store x Kingdom Come: Deliverance

Lubicie tanie granie? To gdy już zakupicie The Division 2 za 12 złotych to nie zapomnijcie jeszcze pobrać na PC z Epic Games Store Kingdom Come: Deliverance. Za darmo. Naprawdę.

Need for Speed odjechał Ghost Games

Nastąpiły zmiany w Electronic Arts. Najwidoczniej w końcu uznano, że studio, które średnio radzi sobie z serią w końcu wyczerpało swoje szanse na zrehabilitowanie się. No i marka Need for Speed została im odebrana, a Ghost Games przebudowane na studio technologiczne. Marka trafiła teraz do kogoś innego. Będziecie zadowoleni.

Outsiders. Polska, nextgenowa gra.

Okazało się, że Outsiders, które tworzy People Can Fly trafi również na konsole nowej generacji. Musicie zobaczyć ten zwiastun. Będziecie mieli ciarki, kiedy zobaczycie na końcu „PlayStation 5” i „Xbox Series X”. Nowa generacja tak blisko!

The Division 2 i Nowy Jork

Ta wiadomość spodobała się chyba wszystkim. Ubisoft nie dość, że zapowiedział poważne zmiany w systemach The Division 2 to jeszcze ogłosił, że dodatek Warlords of the New York zabierze nas do Nowego Jorku.

Anthem, dasz radę.

BioWare oznajmiło, że bierze się za Anthem. Gra otrzyma masę zmian i kiedyś powróci z nowym startem. Jakoś trzymam za tę grę kciuki. Wierzę, że się uda. Bo to latanie i strzelanie to fajnie wyszło.

Phil Spencer znowu dużo mówi

Głowa Xboxa lubi długo mówić. Problem tylko w tym, że w jego wypowiedziach, które mają kilka akapitów na papierze jest czasem tak mało treściwych rzeczy, że prowadzi to potem do sytuacji, w których musi znowu coś wyjaśniać. Na początku tygodnia znowu tłumaczył ekskluzywność Xboxa. Moim zdaniem znowu sporo się nagadał, a wątpliwości narobił równie dużo.